Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 16:07 Bu haber 26012 kez okundu
 
MARDİNLİ MİLLİ ATLET ÖMER ALKANOĞLU TARİH YAZDI
Tokyo Olimpiyatları’nın maraton katılım barajının 2:11:30 gibi zor bir dereceye çekilmesine karşın, bu barajın altına inen dört isim bulunuyor.Maratonda tarihin en iyi 20 performansından 12’si son dört yıl içinde koşulurken, bunların dokuzu Türkiye doğumlu atletler tarafından yapıldı.Bu isimlerin arasında yer alan Mardinli Milli Atlet Ömer ALKANOĞLU Sevilla’da 2:14:29 ile tüm zamanlarda Türkiye'nin en iyi 10 maratoncusu arasına yer alarak,Türkiye ve Mardin'in gururu oldu.
Mardin Haberi
MARDİNLİ MİLLİ ATLET ÖMER ALKANOĞLU TARİH YAZDI

Tokyo Olimpiyatları’nın maraton katılım barajının 2:11:30 gibi zor bir dereceye çekilmesine karşın,   bu barajın altına inen dört isim bulunuyor.Maratonda tarihin en iyi 20 performansından 12’si son dört yıl içinde koşulurken, bunların dokuzu Türkiye doğumlu atletler tarafından yapıldı.Bu isimlerin arasında yer alan Mardinli Milli Atlet Ömer ALKANOĞLU,Sevilla’da 2:14:29 ile tüm zamanlarda Türkiye'nin en iyi 10 maratoncusu arasına yer alarak,Türkiye ve Mardin'in gururu oldu.

 

Maratonda tarihin en iyi 20 performansından 12’si son dört yıl içinde koşulurken, bunların dokuzu Türkiye doğumlu atletler tarafından yapıldı. Milli maratoncular, önümüzdeki üç ay içinde Ottowa, Paris, Hamburg, Düsseldorf, Hannover, Barcelona’daki uluslararası maratonlarda koşarak Tokyo barajı için şanslarını deneyecek.

 

Artuklu Haber Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Ortaç'a önemli açıklamalarda bulunan Mardinli Milli Atlet Ömer ALKANOĞLU şunları söyledi;

 


''Türk Atletizm Tarihinin  en hızlı 10 sporcusu arasına girdim,Kenya ,Etiyopya asıllı sporcular olmasına rağmen bu dereceyi elde ettim.Ufak bir rahatsızlık geçirdim bir ay antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.,buna rağmen Sevilla Maratonunda Olimpiyat kotasını son yedi kilometrede  kaybettim.


Eski baraj sistemlerine göre 2012-2016 barajlarına göre çok azla altında koştum ama yeni olimpiyat komitesi barajları çok hızlandırdıAncak buna rağmen   dünya barajı kotasını aşmayı başardım.29 martta Polonyada yapılacak dünya yarı maraton şampiyonasında mardini ve ülkemi temsil etmiş olacağım.Bu süreçte Mardin'de bize destek olan yok  ,Sadece  Takım sporları   ön planda tutuluyor.,oysa hem ilke sporunun hem de Mardin sporuna önemli katkılar sağladığıma inanıyorum.Bireysel sporcularında desteklenmsei gerektiğine inanıyorum.Destek olunması halinde Olimpiyat hatta dünya şampiyonu dahi oluruz. Yeter ki imkan sağlansın" diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, MİLLİ, ATLET, ÖMER, ALKANOĞLU, TARİH, YAZDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı