Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 10:34 Bu haber 8610 kez okundu
 
MARDİNLİ İŞ ADAMI KENAN KÖSEN 2 AİLEYİ BARIŞTIRDI
DEKİNSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mardinli İş Adamı Kenan Kösen Kızıltepe ilçesinde yaşanan kız kaçırma olayı sonrası iki aile arasında yaşanan gerginliği husumete dönüşmeden barışla sonuçlanması için gösterdiği çaba sonucu 2 aile barıştı.
Mardin Haberi
MARDİNLİ İŞ ADAMI KENAN KÖSEN  2 AİLEYİ BARIŞTIRDI

 

DEKİNSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mardinli İş Adamı Kenan Kösen Kızıltepe ilçesinde yaşanan kız kaçırma olayı sonrası iki aile arasında yaşanan gerginliği husumete dönüşmeden barışla sonuçlanması için gösterdiği çaba sonucu 2 aile barıştı.

 

DEKİNSAN grup yönetim kurulu başkanı ve Musiad Cezayir Temsilcisi olan Başarılı iş adamı Kenan Kösen Kız kaçırma olayı yüzünden araları açık olan  Kızıltepeli Kepenç ailesi ile Ağrının Doğubayazı ilçesinden  Baydar ailesini başlattığı girişimler sonucunda  barış yemeğinde bir araya getirmeyi başardı.

 

Kızıltepeli Kepenç ailesi ile Ağrının Doğubayazı ilçesinden  Baydar aile arasında doğması muhtemel husumeti önlemeyi başaran İş Adamı Kenan Kösen ve Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer'in  çabaları sonucu  2 aileyi bir araya getirmeyi başaran İş Adamı  Kösen,Çınarcık Mahallesi taziye evinde barış yemeğinde bir araya getirerek,olayın husumete dönüşmesine engel olmayı başardı.

 

 

Çınarcık Taziye Evinde gerçekleştirilen Barış yemeğine Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik ,İş Adamı Kenan Kösen,,Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Mehmet Aydın Yücedağ ,Mardin Kızıltepe ve çevresi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fahrettin Enez  ve Bölgenin kanaat önderleri ile  Kepenç ve Baydar ailelerinin ileri gelenleri katıldı.

 

İş adamı Kenan Kösen Artuklu Haber'e yaptığı açıklamada;“Bizim buradaki görevimiz buradaki olayı tatlılıkla, güzellikle barıştırarak sonlandırmak oldu . Başta Mardin Valimiz Mustafa Yaman olmak üzere ,Barış için çaba gösteren Kızıltepe Kaymakamı sayın Mehmet Yüzer ve emeği geçen  herkesten  Allah  razı olsun.   dinimizde birlik ve beraberlik korunması fitne ve felaketlerin üzerinde önemle durulması lazım.  Bu vesileyle bu barışın gerçekleşmesinde emeği geçen bütün herkese  sonsuz şükranlarımı sunarım.''diye konuştu. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, İŞ, ADAMI, KENAN, KÖSEN, , 2, AİLEYİ, BARIŞTIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı