Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 09:49 Bu haber 1096 kez okundu
 
MARDİNLİ HACILAR DUALARLA UĞURLANDI
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 yılı hac organizasyonu kapsamında Mardin'den kutsal topraklara gidecek 171 kişilik hacı adayları kafilesi için Mardin Havalimanında Mardin il Müftülüğünce uğurlama töreni düzenlendi.
Mardin Haberi
MARDİNLİ HACILAR DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 yılı hac organizasyonu kapsamında Mardin'den kutsal topraklara gidecek 171 kişilik hacı adayları kafilesi  için Mardin Havalimanında  Mardin il Müftülüğünce uğurlama töreni düzenlendi.

 


Mardin Havalimanında  düzenlenen törene,Mardin Valisi Mustafa Yaman,Mardin il Müftüsü İsmail Çiçek  ve Artuklu  ilçe Müftüsü , müftülük personelleri,Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı  vatandaşlar, hacı adayları ve aileleri katıldı.

 

Törende konuşan Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek , hac ibadetinin faziletlerini anlattı.Müftü İsmail Çiçek  çıkılan yolculuğun en önemli yolculuk olduğunu belirterek, "İslam'ın bir şartı olarak hepimize emredilen bu ibadetin en güzel şekliyle her anı, her saniyesi değerlendirilmelidir." dedi.

 

Daha sonra Müftü Çiçek tarafından haç ibadeti esnasında dikkat edilecek hususlar hakkında Hacı adaylarına bilgilendirmede bulundu.

 

Yapılan duaların ardından vatandaşlar, hacı adayları ile vedalaştı.Vedalaşma sırasında çok duygulu anlar yaşandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARDİNLİ, HACILAR, DUALARLA, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı