Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 12:06 Bu haber 5809 kez okundu
 
MARDİNLİ GENÇ SPORCU DÜNYA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Muaythai Federasyonu faaliyet palanında yer alan IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından gerçekleştirilen; Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası 28 Eylül 06 Ekim 2019 Tarihlerinde Antalya’da düzenlendi.
Mardin Haberi
MARDİNLİ GENÇ SPORCU DÜNYA  DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Muaythai Federasyonu faaliyet palanında yer alan IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu
tarafından gerçekleştirilen; Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası 28 Eylül 06 Ekim
2019 Tarihlerinde Antalya’da düzenlendi.

 

Antalya'da 102 ülkenin katılımı ile gerçekleşen Muaythai Dünya Şampiyoasında Muay Thai Federasyonu Milli Antrenör' ü HocasıCemil Çekin'in şampiyonaya uzun süre çalışmasının ardından 52 Kg.Minik Erkekler kategorisinde şampiyonaya katılan Muhammet Hamza Tepealtı isimli Mardinİn Derik ilçesinden olan Muay Thai Sporcusu yarışmalar sonucunda tüm rakiplerini yenerek Dünta Şampiyonu oldu.

 

Dünya Gençler Muaythai  şampiyonasında 52 Kg.'da Dünya Şampiyonu olan Muhammet Hamza Tepealtı 'nın Hocası Milli Antrenör Cemal Çekin yaptığı açıklamada;

 

''Sporcum Muhammed Hamza Tepealtı 52 kg Küçük Erkekler Dünya Şampiyonu olmuştur. İlçe Kaymakamımız sayın  Hakan Kafkas'a , Gençlik ve  Spor Derik  İlçe Müdürü Mustafa Dursun ve Tüm idarecilere şükranlarımızı sunuyorum. Başarı ekip işidir. Randevusuz bizi her zaman makamına kabul edip destek olan Derik ilçe kaymakamımız, sporun içinden gelip halimizden anlayan yanımızda olan İlçe spor müdürümüz, başından sonuna kadar evladına destek olan Velimiz Zeki Tepealtı abime ve gerek mesaj atarak gerekse arayarak bizlere destek olan tüm öğretmen arkadaşlarıma, velilerime ve sporcularıma tekrar teşekkür'ediyorum'dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİNLİ, GENÇ, SPORCU, DÜNYA, , DÜNYA, ŞAMPİYONU, OLDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MARDİNLİ GENÇ SPORCU DÜNYA  DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
MARDİNLİ GENÇ SPORCU DÜNYA  DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
MARDİNLİ GENÇ SPORCU DÜNYA  DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı