Haber Detayı
18 Haziran 2013 - Salı 06:50 Bu haber 1284 kez okundu
 
Mardin'de Kamu Çalışanlarına Halkla İlişkiler Eğitimi
Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Mardin'de kamu çalışanlarına yönelik 3 günlük protokol ve Halkla İlişkiler eğitimi verildi.
Polisiye Haberler Haberi
Mardin'de Kamu Çalışanlarına Halkla İlişkiler Eğitimi

Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Mardin'de kamu çalışanlarına yönelik 3 günlük protokol ve Halkla İlişkiler eğitimi verildi.
     Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nca kamu kurum ve kuruluşları, Valilik ve Belediyelerde görevli Basın ve Halkla İlişkiler Müdürleri, İl ve İlçe Yazı İşleri Müdürleri, BİMER koordinatörleri ve kullanıcıları ile Halkla İlişkiler görevlilerine yönelik 3 günlük eğitim semineri düzenlendi.
    Halkla İlişkiler, İletişim, Protokol kuralları ve danışma hizmetleri derslerinin verildiği programa Mardin, Muş, Van, Şırnak, Siirt, Bingöl, Hakkari, Diyarbakır, Bitlis ve Batman olmak üzere 10 ilden toplam 270 kamu çalışanı katıldı.
 Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda düzenlen eğitim programının sertifika dağıtım töreninde konuşan Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, “Türkiye'nin her Şehri  çok güzel. Ben her şehri ayrı bir çiçeğe benzetiyorum. Mardin, tarihi dokusuyla çok müstesna, çok farklı bir kent.  Mardin' de çalışmaktan çok büyük keyif alacağım.
    Değerli misafirler; teknolojik imkanlardan yaralanma adına özellikle Hükümetimizin,  Başbakanlığımızın  ciddi atakları oldu. Bilgisayarlarımızı sadece daktilo makineleri gibi  kullanmıyoruz. Bazı programlarla  işlerimizi oldukça hafifletti. Son yıllarda yine  Başbakanlığımız  Halkla İlişkiler Daire Başkanlığımızın  düzenlemiş olduğu  BİMER,  haklarını araması yönüyle vatandaşlarımıza ciddi  katkılar getirmektedir. BİMER, insanları haklarını arama noktasında bilinçlenmelerini sağladı.
    Bizim de burada görevimiz,  yani devletin varoluş amacı, insanlara hizmet etmek. Devlet insanlar için var. Devlet insanların huzuru ve saadeti için var. Bu anlamda kamu hizmetlerinde disiplini sağlamak lazım. Kamuda disipline özel bir önem verilecek, bu konuda da yine Atatürk'ün,  “Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa orada itimat ve itaat vardır. İtimat ve itaatin olduğu yerde disiplin vardır. Disiplinin olduğu yerde huzur; huzurun olduğu yerde başarı vardır ” özdeyişi, ilkemiz olacaktır.
     Bizim Mardin Valiliği olarak bir prensibimiz var. Vatandaş memnuniyetini  kamu hizmetinin odak noktasına koymak. BİMER ile yetinmiyoruz.  Yeni bir hat planlıyoruz. ”Alo Valilik” hattı. Türkiye de bir ilk olacak. Ayrıca kamu hizmeti memnuniyet anketi yapacağız. Her bir kamu kurum ve kuruluşumuzun memnuniyet karnesi olacak. Hizmet kalitesinin arttırılması yönünde anketler yapacağız. Çalıştığımız yerde ilimizin iyi yerde olması temel amacımızdır. Bizim en büyük kazancımız  hoş bir 'Sada'  bırakmak olacaktır ” dedi.
    Konuşmaların ardından Vali Dr. Ahmet Cengiz, Eğitim Seminerine katılan İllerden birer Temsilciye sertifikalarını verdi.
    Kamu çalışanlarına verilen eğitim programı ile vatandaşların ve toplumdaki grupların, kendilerini açık bir şekilde ifade etmeleri, yasal haklarını kullanmaları yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve farklılıklarını ortaya koymaları ile yönetenlerle – yönetilenlerin karşılıklı etkileşimini sağlayan yönetim anlayışını hayata geçirmek ,toplumsal bilincin artırılması amaçlanıyor.


ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , Başbakanlık, Halkla, İlişkiler, Daire, Başkanlığı, tarafından, Mardinde, kamu,
Yorumlar
Haber Yazılımı