Haber Detayı
16 Haziran 2013 - Pazar 20:15 Bu haber 1468 kez okundu
 
Mardin'de Jandarma teşkilatının Kuruluş Kutlaması
Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıl dönümü Mardin'de törenle kutlandı.
Polisiye Haberler Haberi
Mardin'de Jandarma teşkilatının Kuruluş Kutlaması

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü  yıl dönümü Mardin'de törenle kutlandı.


Atatürk Kültür Merkezi'nde saygı duruşu  ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, “Kurulduğu günden bu yana ülkemizin en ücra köşelerine kadar 365 gün 24 saat, her şartta özveri ile görev yapan, devletimizin otoritesini, sevgisini ve şefkatini insanlara ulaştıran, iyi günde ve kötü günde hiç bir ayırım gözetmeksizin herkesi kucaklayan ve herkesin yanında olan jandarma teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum.


Güvenlik ihtiyacı insanların ve toplumların olmazsa olmazıdır. Bu ihtiyacı karşılayanları insanımız her zaman bağrına basmıştır. Milletimizin güvenini kazanan Jandarma teşkilatımız, yıllardır edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle ilimizde de hemşerilerimizin sevgisi, desteği ve teveccühü ile başta terörle mücadele olmak üzere her alanda başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Bunda örnek kişiliği ile il jandarma komutanımızın büyük katkısı vardır.


Jandarma teşkilatımız ayrıca ülkemizin birliğinin, dirliğinin, beraberliğinin, huzurun, kardeşliğin ve barışın da teminatıdır.


Jandarma teşkilatımızın son yıllarda dikkat çeken bir özelliği de Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında hukuk devletini koruyan, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini esas alan bir hizmet yöntemi benimsemiş olmasıdır.


Bu anlamlı gün vesilesi ile görevi başında şehit düşen tüm jandarma mensuplarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize, emekliye ayrılan ve görevine devam eden personele sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Jandarma teşkilatımızın 174. Kuruluş yıl dönümünü tekrar kutluyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.
  İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, başarılarla dolu 174 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın, kuruluşundan bugüne milletin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu söyledi. 


Jandarma Komutanlığının, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, Türk Milleti'nin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun takdirini kazandığını belirten Erol, "Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz" dedi.


Açılış konuşmalarının ardından Vali Dr. Ahmet Cengiz, İl Jandarma Komutanlığında görevli başarılı askerlere başarı belgesi  verdi.


Törende,  Jandarma Teşkilatının Kuruluş Tarihçesi, Jandarma Tanıtım Filmi izlendi. Mardin halk oyunları ekibi yöresel oyunlar sergiledi.


Törenin ardından Vali Dr. Ahmet Cengiz ve davetliler, İl Jandarma Komutanlığının  faaliyetlerini anlatan fotoğraflar ile araç ve gereçlerin sergilendiği standı gezdi.ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Jandarma, Teşkilatının, kuruluşunun, 174üncü, , yıl, dönümü, Mardinde, törenle,
Yorumlar
Haber Yazılımı