Haber Detayı
24 Haziran 2013 - Pazartesi 11:12 Bu haber 1322 kez okundu
 
MARDİN'DE BERAT KANDİLİ COŞKUSU
Polisiye Haberler Haberi
MARDİN'DE BERAT KANDİLİ COŞKUSU

Ramazan ayı'nın müjdecisi olan Berat Kandili, başta Fuat Yağcı Camii ve Ulu Cami olmak üzere tüm camilerde eller semaya kalkarak coşkuyla idrak edildi.

Akşam namazının ardından başlayan Berat  kandili özel programında Mardinliler akın akın camilere koştular.

 Mardin Fuat Yağcı Camisinde düzenlenen özel programa katılan Mardin İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN Berat Kandilinin  ruhu, manası, hikmeti ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmemiz gerektiğini,belirterek,Bu Mübarek Geceler Kulun Allah(c.c) ile buluşma ve selamlaşmasıdır. Bu yüzden bu gibi feyizli gecelerden ders almamız gerektiğini, ruhumuzu bu manevi fırsatlar üzerinden beslememiz gerektiğini dile getirdi.

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN, Miracın hediyesi olan namaz hususuna vurgu yaparak, namazlarımıza gereken dikkat ve hassasiyeti göstererek eda etmemiz gerektiğini, hem de Allah(c.c) katında durumumuzu gözden geçirmemizi sağlayacağını söyledi.

 Programda, hafızlar Kur-an'ı Kerim, ilahiler, Mevlidi Şerif okudu. Program İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un duasıyla son buldu.  Ailelerinin refakatinde gelen çocuklar da gecenin feyziyle camilerde renkli görüntüler oluşturdu.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı