Haber Detayı
13 Temmuz 2013 - Cumartesi 10:17 Bu haber 2889 kez okundu
 
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı
Mardin’de yapımı hayırsever vatandaşlar tarafından tamamlanan 3 Camii,Mardin Valisi ,il Müftüsü ve ilçe Kaymakamlarının ve Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam ile Kabala Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu’nun da Katıldığı açılış törenlerinden sonra Camiler İbadete açıldı.
Polisiye Haberler Haberi
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı

Mardin’de yapımı hayırsever vatandaşlar tarafından tamamlanan 3 Camii,Mardin Valisi ,il Müftüsü ve ilçe Kaymakamlarının  ve Yeşilli Belediye Başkanı  Enver Sağlam ile Kabala Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu’nun da Katıldığı açılış törenlerinden sonra Camiler İbadete açıldı.

Mardin ili Yeşilli İlçesinde hayırsever işadamları ve vatandaşlar tarafından yapımı gerçekleştirilen Merkez İlvaniye de 1000 Kişilik ve Dereyanı Köyünde 750 Kişilik  Camileri ile ayrıca Kızıltepe İlçesinde zahireci esnaf ve hayırsever vatandaşlar tarafından Hububat Ticaret Merkezi'nde yapımı gerçekleştirilen 3 bin kişilik Cami törenle ibadete açıldı.

         Ayrı ayrı gerçekleştirilen açılış törenlerine Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, İlçe Kaymakamları, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun ve kurum amirleri ile vatandaşlar  katıldı.

          Gençlere verdiği önemi belirten Vali Dr. Ahmet Cengiz:"Sevgi herşeyin başıdır. Hem yaşlılarımız, hem gençlerimiz, hem de çocuklarımız bu mekanlardan istifade etmeli. Camiye girip çıkan bir insanın kötü huylarının olacağına, komşusuna eziyet edeceğine, çevresini kirleteceğine inanmıyorum. Bu mekanlar sevginin, ibadetin ve eğitimin yuvasıdır. Temelinden bu güne kadar maddi manevi desteği olan herkese teşekkür ederim." dedi. Daha sonra İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından okunan dualarla camiler ibadete açıldı.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin’de, yapımı, hayırsever, vatandaşlar, tarafından, tamamlanan, 3, CamiiMard
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı
Mardin'de 3 Camii İbadete Açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı