Haber Detayı
17 Haziran 2013 - Pazartesi 18:22 Bu haber 1881 kez okundu
 
Mardın Kız Meslek Lisesi Restorasyonu Sürüyor
Tarihi Kız Meslek Lisesi Restorasyon Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Polisiye Haberler Haberi
Mardın Kız Meslek Lisesi Restorasyonu Sürüyor

Tarihi Kız Meslek Lisesi Restorasyon Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Vali Dr.Ahmet Cengiz'in Ziyareti, öncesinde Kız Meslek Lisesi Duvarındaki yazıların  silinerek Temizlendiği öğrenildi,.Gençler tarafından Dış duvarlara bazı yazılar yazıldığı ve Yazıların Valiz Cengiz'in ziyareti öncesinde silindiği öğrenildi.

    Tarihi Dönüşüm Projesi kapsamında yürütülen Tarihi Kız Meslek Lisesi Restorasyon çalışmaları yoğun bir şekilde  devam ediyor.
    Tarihi ve kültürel özellikleriyle Dünya Kültür Mirası Listesi (UNESCO)’ ya aday Mardin’in 2014’e kadar eksikliklerinin giderilmesi için yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Vali Dr. Ahmet Cengiz son olarak Tarihi Kız Meslek Lisesi’nde incelemelerde bulundu. 
  Tarihi Kız Meslek Lisesi’nde yapılan restorasyon çalışmalarını Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan ile birlikte yerinde inceleyen Vali Dr. Ahmet Cengiz, çalışmaların hassasiyetle yürütülmesi ve hızlı bir şekilde tamamlanması için ilgililere talimat verdi.
 

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Tarihi, Kız, Meslek, Lisesi, Restorasyon, Çalışmaları, Tüm, Hızıyla, Devam, Ediy
Yorumlar
Haber Yazılımı