Haber Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 21:16 Bu haber 2244 kez okundu
 
MARDİN TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Mardin’in tanıtımı için de etkili bir yöntem uygulayan Büyükşehir Belediyesi, tanıtım fuarlarında da yerini alıyor. Mardin Valiliği öncülüğünde İzmir’de düzenlen 11. Travel Turkey Fuarı’na Mardin Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Fuarda Mardin’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, şehre has ürünler ve Mardin Mutfağı anlatılıyor.
Turizm Haberi
MARDİN TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mardin’in tanıtımı için de etkili bir yöntem uygulayan Mardin Büyükşehir Belediyesi, tanıtım fuarlarında da yerini alıyor. Mardin Valiliği öncülüğünde İzmir’de düzenlen 11. Travel Turkey Fuarı’na Mardin Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Fuarda Mardin’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, şehre has ürünler ve Mardin Mutfağı anlatılıyor.

 

Mardin Valisi  ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili . Mustafa Yaman şehrin tanıtımı için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirtirken, bu bağlamda İzmir’de 11’incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’ne katıldıklarını kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi değişimi ve gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda ilde turizmin kalkınması ve ilerlemesi için de önemli projelere hayat veren Büyükşehir Belediyesi, tarihi bölgelere güzellik katacak projelere imza atıyor. Ayrıca Mardin’in tanıtımı için de etkili bir yöntem uygulayan Büyükşehir Belediyesi, tanıtım fuarlarında da yerini alıyor. Mardin Valiliği öncülüğünde İzmir’de düzenlen 11. Travel Turkey Fuarı’na Mardin Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Fuarda Mardin’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, şehre has ürünler ve Mardin Mutfağı anlatıldı.

 

Konu hakkında bilgi veren Mardin Valisi  ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili . Mustafa Yaman , “Amacımız ilimizin tanıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektir” dedi. Yaman, “İlimizde sağlanan huzurun ardından turizm konusunda büyük bir canlılık yaşandı. Geçtiğimiz yıllara oranla turist sayısında yüzde yüzün üzerinde bir artış sağlandı. Bizler huzurun ve kardeşliğin şehri olan Mardin’in daha iyi yerlerde olması için çaba veriyoruz. Bu nedenle tanıtım etkinliklerine önem veriyoruz” ifadesini kullandı.

 

Ulusal ve uluslararası tanıtım etkinliklerinde Mardin’İn katılımını aktif olarak gerçekleştireceklerine işaret eden Yaman, “Şehrimizin tanıtımı için fuar ve etkinliklerin önemini biliyoruz. Bu tür organizayonlara binlerce vatandaş katılmakla beraber şehirleri daha iyi tanıma imkanına sahip oluyorlar. Biz de Mardin olarak bu yıl fuara güzel bir hazırlık yaptık. İnanıyoruz ki uzun vadede bu tip etkinliklerin faydalarına birlikte şahit olacağız” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, TRAVEL, TURKEY, İZMİR, FUARINDA, GÖRÜCÜYE, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı