Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:08 Bu haber 1754 kez okundu
 
MARDİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ''DARP''AÇIKLAMASI
Mardin Devlet Hastanesinde görevli Endokrinoloji Uzmanı Davut Sakız ile İntaniye Uzmanı olan eşi Dr.Ayşe Sakız, mesai bitiminde kreşte bulunan çocuklarını almak için Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesinde bulundukları sırada yol ortasında darp edilmeleri nedeniyle Mardin İl Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaparak olayı kınadı.
Mardin Haberi
MARDİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ''DARP''AÇIKLAMASI

Mardin Devlet Hastanesinde görevli Endokrinoloji Uzmanı Davut Sakız ile Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olan eşi Ayşe Sakız, mesai bitiminde kreşte bulunan çocuklarını almak için Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesinde bulundukları sırada yol ortasında darp edilmeleri nedeniyle Mardin İl Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaparak olayı kınadı.

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı;

 

''2 Temmuz 2019 tarihinde mesai çıkışı çocuklarını kreşten almak üzere arabalarından indikten sonra,yaklaşık on gün önce usülsüz ilaç raporu isteyen kişilerin iteğii gerçekleştirmeyen  ve Mardin Devlet Hastanesinde görevli Endokrinoloji Uzmanı Davut Sakız ile yine aynı hastanede İntaniye   Uzmanı olarak çalışan eşi Dr.Ayşe Sakız,zanlılar tarafından yol ortasında darp edilmişlerdir.

 

Meslektaşlarımız Mardin Devlet Hastanesine nakledilerek gerekli tedavilerine başlanmıştır.Dr.Davut Sakız 2.basamak yoğun bakımda kafa travması mevcut olduğundan dolayı beyin cerrahisi uzmanlar tarafından takip edilmektedir.

 

Olauın duyulduğu andan itibaren Sayın Valimiz,Sayın Cumhuriyet Başsavcımız,Sayın Emniyet Müdürümüz  gerekli hassasiyeti göstermiş  olup zanlılar en kısa sürede göz altına alınmış olup,adli, işlemler  devam etöektedir.'' Denildi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, İL, SAĞLIK, MÜDÜRLÜĞÜNDEN, ''DARP''AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı