Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 11:07 Bu haber 1074 kez okundu
 
MARDİN İL MEM SÜMER'DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
Mardin il Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı I. Döneminin sona ermesi dolayasıyla yazılı mesaj yayınladı.
Mardin Haberi
MARDİN İL MEM SÜMER'DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Mardin il Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer 2019-2020  eğitim ve öğretim yılı I. Döneminin  sona ermesi dolayasıyla yazılı mesaj  yayınladı.

 

Mardin il Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer  mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

''9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı I. Döneminin sonuna 17 Ocak 2020 tarihi itibariyle gelmiş bulunuyoruz. Bugün ilimizde 227.433 öğrencimiz karnelerini alacak ve 13.953 öğretmenimiz ile birlikte ara tatile girecekler. Bu süreçte gösterdikleri üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve bize evlerinin kapılarını açan velilerimize teşekkürlerimi sunarım.

 

Değerli Meslektaşlarım, ifa ettiğiniz bu kutsal meslek uğruna gündüz okulda, akşamları veli ziyaretleri ile canla başla mücadele ederek çalıştınız. Yorulmak nedir bilmeden çalıştığınız eğitim ve öğretim döneminin ardından bu ara tatil sizler için de bir yenilenme dönemi olacak. Dönem boyunca yapmış olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı hepinizi kutluyor, sizinle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum. 

 

Sevgili Öğrencilerim, bir dönem boyunca çalışmalarınızın sembolik karşılığı olan karnelerinizi alırken yaşadığınız heyecanı ben de sizinle paylaşıyorum. Karnenizdeki notlarınızı başarı veya başarısızlık göstergesi olarak görmek yerine güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfetmek için bir fırsat olarak değerlendirin.

 

Unutmayınız ki sizler ülkemizin geleceği, yarınlarımızın emanetçilerisiniz. Şimdi önümüzde iki haftalık bir tatil var. Bu tatili eğlenerek, dinlenerek, bol bol kitap okuyarak geçirip II. Döneme yeni ve güçlü bir başlangıç yapmanızı tavsiye ediyorum.

 

 Kıymetli Veliler, öncelikle geçtiğimiz dönemde bizlere evinizi açtığınız ve okul-veli iş birliğine sunduğunuz katkılardan dolayı eğitim camiamız adına hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bugün almış olduğu karnelerin sadece çocuklarımızın değil aynı zamanda bizlerinde karnesi olduğunun bilincinde olarak unutmamalıyız ki çocuklarımızın karnelerinde gördüğümüz notlar okul derslerindeki durumlarını göstermektedir.  Çocuklarımızı kendi içinde kendi donanımı doğrultusunda değerlendirip farklı yetenekleri ve farklı alanlarda güçlükleri olduğunu bilmemiz ve bu orantıda başarı beklememiz gerekir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgiyle, şefkatle, hoşgörüyle yaklaşarak, onlara hayat rehberi olup gelişimleri için desteklediğimiz sürece ders başarılarının da artacağını göreceğiz.

 

Çocuklarımızın eğitimi için bizler hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık, sizlerin de kaçınmadığını biliyorum ve bu ara tatili de çocuklarımızın en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapacağınızdan şüphem yok. 

 

Bu vesile ile tüm eğitim camiamızı saygı ve sevgi ile selamlıyor, sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum''dedi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI*MARDİN.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, İL, MEM, SÜMER'DEN, YARIYIL, TATİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı