Haber Detayı
23 Ekim 2018 - Salı 23:40 Bu haber 1935 kez okundu
 
MARDİN'DE TURİST REKORU;''10 AYDA 3 MİLYON TURİST''
Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili . Mustafa Yaman, “Yılbaşından bu yana, yatılı ve günübirlik şehrimizi ziyaret eden misafir sayımız yaklaşık 3 milyon.”olduğunu açıkladı.
Turizm Haberi
MARDİN'DE TURİST REKORU;''10 AYDA 3 MİLYON TURİST''

Mardin Valisi ve  Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili . Mustafa  Yaman,  “Yılbaşından bu yana, yatılı ve günübirlik şehrimizi ziyaret eden misafir sayımız yaklaşık 3 milyon.”olduğunu açıkladı.

 

Dinlerin, dillerin ve kültürlerin yüzyıllardan beridir iç içe ve kardeşçe yaşandığı, taşların oya gibi işlendiği, tarihi camileri, medreseleri, manastırları ve antik kentleriyle son yılların gözde ve huzur şehri Mardin, turizmin gözde mekanları arasında yerini aldı.

Yatılı ve günübirlik gelen misafirlerle eski günlerine kavuşan şehirde, oteller rezervasyon taleplerine yetişemiyor. Son 10 aydır, şehre gelen misafir sayısı yaklaşık 3 milyon.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman,  “Yılbaşından bu yana, yatılı ve günübirlik şehrimizi ziyaret eden misafir sayımız yaklaşık 3 milyon.”

Terörle mücadelede vatandaşların sabrederek kendilerine dua ettiğini anımsatan Yaman, “Son iki yıldır bu şehre huzur ve güven hakim oldu. Vatandaşlarımız ve esnaf bu durumdan oldukça memnun. Herkesin yüzü gülüyor. Bu kararlılığımız devam edecek” dedi.

Otellerde yer kalmadığına işaret eden Yaman, şunları söyledi:

“Hafta sonları bütün yataklı tesisler dolu. Şuana kadar yatılı gelen misafir sayımız da 400 bini aştı. Günü birlik gelen ise 2 milyonun üzerinde. Yatılı ve günübirlik gelenlerle birlikte yaklaşık 3 milyon turist Mardin’i ziyaret etti. Yılsonuna kadar bu rakamın daha da artacağını biliyoruz. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre ekim ayında bütün oteller dolu. Oteller gelen rezervasyonları karşılayamıyor. Mardin, son bir buçuk yıldır Türkiye’de merak edilen ve gezilmek istenen şehirlerarasında yer alıyor. Bunu da hep beraber görüyoruz. İnşallah bu böyle devam edecek. Hedefimiz daha yüksek rakamlar inşallah.”

Turizm yatırımcılarının şehre ilgi duyduğunu vurgulayan Yaman, “Bunun yanında daha sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Turizm yatırımları için, hemşehrilerimiz ve Türkiye’nin diğer illerinde ki yatırımcılarımız Mardin’e ilgi duyuyor. Bizde kendilerine destek vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimiz desteklerini eksik etmiyorlar. Bizde yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABR AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, TURİST, REKORU;''10, AYDA, 3, MİLYON, TURİST'',
Yorumlar
Haber Yazılımı