Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 18:59 Bu haber 1365 kez okundu
 
MARDİN'DE “SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN” ETKİNLİĞİ BAŞLADI
Öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamak ve bilimi toplumla buluşturmayı hedefleyen TUBİTAK 4006-4007 tanıtım toplantıları Mardin'de başladı.
Mardin Haberi
MARDİN'DE   “SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN” ETKİNLİĞİ BAŞLADI


Öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamak ve bilimi toplumla buluşturmayı  hedefleyen TUBİTAK 4006-4007 tanıtım toplantıları Mardin'de başladı.

 

Mardin  İl Milli Eğitim Müdürlüğü   AR-GE  birimi tarafından  verilen seminerler kapsamında , Savur ilçesinde başlayan TÜBİTAK 4006-4007 tanıtım toplantıları şuana kadar  Kızıltepe, Midyat, Dargeçit, Yeşilli ve Ömerli ilçelerinde düzenlenmiş olup Nusaybin, Derik, Artuklu, Mazıdağı ilçelerinde  seminerler devam edecek.  Bu amaçla öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamak ve bilimi toplumla buluşturma hedefleniyor.

 

Mardin  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, bu toplantılarla ilgili; “Başta köy okulları olmak üzere katılımın arttırılması amacıyla, motivasyon, bilgilendirme ve tanıtım toplantılarıyla bütün okullara ulaşmayı ve katılımın katlanarak artmasını hedefliyoruz.” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, , , “SİNEMAYA, GİTMEYEN, ÇOCUK, KALMASIN”, ETKİNLİĞİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı