Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 18:17 Bu haber 2257 kez okundu
 
MARDİN'DE “SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN” ETKİNLİĞİ BAŞLADI
Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluşacak.
Mardin Haberi
MARDİN'DE   “SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN” ETKİNLİĞİ BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığı  ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluşacak.

 

 Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak proje, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor.

 

    Mardin ilinde  09,10,2018 tarihinde başlayan 3 Kasım’a kadar sürecek olan etkinliğe şimdiye kadar   Nusaybin’den 925 Dargeçit’ten 110, Savur’dan 450, Yeşilli’den 340 Ömerli’den 269 ve Mazıdağı’dan 620 öğrencimiz sinemaya katıldı.

 

Mardin'in ilçelerinden  çeşitli okullardan şuana kadar toplam öğrenci sayısı  2714’e ulaştı. Öğrenciler  "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın”      projesi kapsamında ‘’Bizim Köyün Şarkısı”, “Ayla”, “Ertuğrul 1890”, “Doru” ve “Son Mektuplar”  filmini izlediler. Filmin ardından Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa YAMAN tarafından öğrencilere yemek ikram edildi.

 

    Mardin  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI proje ile ilgili yaptığı açıklamada:’’ Bu etkinlikle bugün çocuklarımız hayatı boyunca unutmayacakları anlar yaşadılar. Çocuklarımızın heyecanını, mutluluğunu gözlerinden görebiliyorsunuz. Bu projede emeği geçen herkese özellikle bu tür projelerde desteğini esirgemeyen Sayın Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Mustafa YAMAN Beyefendiye teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki bu proje ile bütün çocuklarımızı sinema ile buluşturacağız.’’ dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, , , “SİNEMAYA, GİTMEYEN, ÇOCUK, KALMASIN”, ETKİNLİĞİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı