Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 10:56 Bu haber 1828 kez okundu
 
MARDİN'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI
Mardin'de 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı ilköğretim Haftası Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulunda düzenlenen etkinlikte kutlandı.
- Haberi
MARDİN'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI

Mardin'de 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı ilköğretim Haftası Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulunda düzenlenen etkinlikte kutlandı.

 

Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulunda düzenlenen programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili    Mustafa YAMAN ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR,  Artuklu Kaymakamı  H. Hasan GÖKPINAR, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir TUTAŞI, Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer,daire amirleri, İl milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulu'muzda kutlama gerçekleşti, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz şiirler okuyup şarkılar marşlar söyledi, milli oyunlar oynandı,  okulun salonuna ilköğretimle ilgili atasözleri ve güzel sözler yazılı afişler asıldı.

 

Mardin  Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN törende yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, hepimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise İlköğretim haftasına dair gerçekleştirdiği konuşmasında :  "Bizim için her şeyden önemlisi sınıftaki çocuklarımızdır. Öğretmenlerimiz sınıfta başarıyı yakalayamazsa bizim eksikliğimizdir. Onun için eğitimin merkezinde öğretmenlerimiz var. Bu yıl çok geniş bir merkezi programda eğitimde kalitenin arttırılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sahadaki bütün paydaşlarımızla en önemlisi sınıftaki öğretmenlerimizle başarıyı yakalamamız gerekiyor. İlköğretim Haftası sizin bizim hepimizin haftasıdır. İlköğretim haftasını kutluyor,2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilimize hayırlı olmasını dileyerek tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum." dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, İLKÖĞRETİM, HAFTASI, COŞKU, İLE, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı