Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 12:00 Bu haber 2525 kez okundu
 
MARDİN'DE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ SENE BAŞI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Mardin Haberi
MARDİN'DE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ   SENE BAŞI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mardin İl Müdürü Yakup SARI başkanlığında yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek toplantıya başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, daha iyi bir eğitim ortamı için yeni binaların yanında fiziki ortamların da yenilenmesine yönelik yaz boyu süren çalışmalarla hazırlıkların yapıldığını belirtti.

 

Ayrıca toplantıda; Okullardaki akademik başarının artırılması, öğretmen durumu, eğitim ve öğretimde hedefler, destekleme ve yetiştirme kursları, iş sağlığı, uygulaması devam eden ve bu yıl uygulanacak projeler, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, okulların fiziki durumları, okul güvenlik önlemleri ve servislerine yönelik yürütülen çalışmalar, ders kitapları, öğrenci kayıtları, öğrenci ve öğretmen motivasyonu gibi konular görüşüldü.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleri, ilçelerinde yürütülen eğitim öğretim çalışmaları ve hazırlıklarla ilgili bilgilendirmelerin ardından istek ve görüşlerini iletti.

 

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, İLÇE, MİLLİ, EĞİTİM, MÜDÜRLERİ, , , SENE, BAŞI, TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı