Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 11:55 Bu haber 3008 kez okundu
 
MARDİN'DE EĞİTİM-ÖĞRETİMİN GEÇİCİ SÜREYLE ARA VERİLDİĞİ OKULARDA ARA TATİLDE EĞİTİM ÖĞRETİM DEVAM EDECEK
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada "Barış Pınarı Harekatı" süresince eğitim-öğretimin geçici süreyle ara verilen Mardin İli Nusaybin İlçesi'ndeki tüm okullar , Artuklu İlçesinde de 21 ve Kızıltepe İlçesinde de 27 okul 18-22 Kasım 2019 ara tatil süresince normal eğitim kapsamında eğitim-öğretime devam edileceği bildirildi.
Mardin Haberi
MARDİN'DE EĞİTİM-ÖĞRETİMİN GEÇİCİ SÜREYLE ARA VERİLDİĞİ  OKULARDA ARA TATİLDE EĞİTİM ÖĞRETİM DEVAM EDECEK

Mardin İl Milli Eğitim  Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada  "Barış Pınarı Harekatı" süresince eğitim-öğretimin geçici süreyle ara verilen Mardin İli Nusaybin İlçesi'ndeki tüm okullar , Artuklu İlçesinde de 21 ve Kızıltepe İlçesinde  de 27 okul  18-22 Kasım 2019 ara tatil süresince normal eğitim kapsamında eğitim-öğretime devam edileceği bildirildi.

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;  "Barış Pınarı Harekatı" süresince eğitim-öğretimin geçici süreyle ara verilen Mardin İlimiz Nusaybin İlçesi'ndeki tüm okullarımız, Artuklu İlçemizde 21 ve Kızıltepe İlçemizde 27 okulumuz 18-22 Kasım 2019 ara tatil süresince normal eğitim kapsamında eğitim-öğretime devam edecektir.''Denildi.

 

  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI da  yapmış olduğu açıklamada: "tüm okul idarelerine verilen talimatta, öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları ve okula gelemedikleri iki haftanın kapatılması için telafi eğitimi verilecektir. Öğrencilerimizin ve sivil halkın zarar görmemesi için okullara ara verilmişti.  18-22 Kasım ara tatilleri normal  eğitim için değerlendirilecektir. Bu şekilde öğrencilerimiz geri kaldıkları konularda normal seyrine geleceklerdir. "dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, EĞİTİM-ÖĞRETİMİN, GEÇİCİ, SÜREYLE, ARA, VERİLDİĞİ, , OKULARDA, ARA, TATİLDE, EĞİTİM, ÖĞRETİM, DEVAM, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı