Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 18:26 Bu haber 1250 kez okundu
 
Mardin’de düzenlenen atölyelerde, öğretmenlere otizm konusunda eğitim verildi
Tohum Otizm Vakfı Mardin’de düzenlenen atölyelerde, öğretmenlere otizm konusunda eğitim verdi!
Mardin Haberi
Mardin’de düzenlenen atölyelerde, öğretmenlere otizm konusunda eğitim verildi

Tohum Otizm Vakfı Mardin’de düzenlenen atölyelerde, öğretmenlere otizm konusunda eğitim verdi!

 

 

 

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 18 - 19 Ekim‘de aileler ve eğitimcilerle buluştu. Tohum Otizm Vakfı tarafından Mardin Gençlik ve Kültür Derneği’nde düzenlenen atölyelerde, otizm konusunda uygulamalı eğitim verildi.

 

 

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler ile bu kez Mardin’deki aile ve eğitimcilerle buluştu. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

 

 

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık 50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mardin Gençlik ve Kültür Derneği iş birliği ile 18 – 19 Ekim’de düzenlenen otizm eğitim atölyelerinde ‘Davranış Yönetimi: Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Stratejileri, Özbakım ve Günlük Yaşam Becerilerinin Kazandırılması, Otizm Spektrum Bozukluğu, Otizmli Çocuklara Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma, Davranış Yönetimi: Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Stratejileri, İletişim Becerileri Kazandırma’ konuları anlatılarak ve uygulamalı eğitimler verildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin’de, düzenlenen, atölyelerde,, öğretmenlere, otizm, konusunda, eğitim, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı