Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 18:30 Bu haber 1232 kez okundu
 
MARDİN'DE CAMİLER CEMAAT İLE BULUŞMAYA HAZIR!
Mardin Büyükşehir Belediyesi, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren kademeli olarak ibadete açılacak camilerde dezenfekte çalışmalarına hızla devam ediyor.
Mardin Haberi
MARDİN'DE CAMİLER CEMAAT İLE BULUŞMAYA HAZIR!

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren kademeli olarak ibadete açılacak camilerde dezenfekte çalışmalarına hızla devam ediyor.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren kademeli olarak ibadete açılacak şehir genelindeki camilerde dezenfekte çalışmaların hızla devam ediyor. Bu kapsamda merkez Artuklu ilçesinde belirlenen 40 camii, Kızıltepe 27 camii olmak üzere şehir genelinde İl Müftülüğünce belirlenen 180 camide dezenfekte ve temizlik çalışmaları yapılarak Cuma Namazı öncesi ibadete hazır hale getirilecek.

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili  Mustafa Yaman, il genelinde vatandaşların temiz ve hijyeni bir ortamda huzur içerisinde ibadetlerini yerine getirmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

 

İl genelinde ki camilerde dezenfekte ve temizlik çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Yaman, “Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşler Daire Başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz, İl Müftülüğünce ibadet için belirlenen camilerde dezenfekte ve temizlik çalışmalarını hızla sürdürüyor. Vatandaşlarımızın temiz ve hijyenik ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz” dedi.

 

Süreci kurallara uyarak daha kolay atlatacaklarını belirten Yaman, “29 Mayıs Cuma günü camiler ibadete açılacak. Vatandaşlarımız, belirlenen kurallara uyarak ibadetlerini yerine getireceklerine inanıyorum. Bizler bu süreçte kurallara ne kadar uyarsak en kısa sürede virüsten kurtularak normal hayatımıza döneriz” diye belirtti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, CAMİLER, CEMAAT, İLE, BULUŞMAYA, HAZIR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı