Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 12:53 Bu haber 751 kez okundu
 
MARDİN'DE BEYAZ BAYRAK SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri kapsamında Mardin'de "Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak Sertifika Dağıtım Töreni" düzenlendi.
Mardin Haberi
MARDİN'DE BEYAZ BAYRAK SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı  ve Sağlık Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri kapsamında Mardin'de  "Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak Sertifika Dağıtım Töreni" düzenlendi.

 

Artuklu Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda düzenlenen törene Mardin  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet YAVUZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden Şube Müdürleri ile çok sayıda okul müdürü katıldı.

 

     Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI yaptığı konuşmasında şunları söyledi. "Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Dolayısıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizi hayata hazırlarken kurumlarımızın hem güvenliği, hem de sağlık açısından yeterliliği konusunda ciddi adımlar atılmaktadır. Bu maksatla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği okullarımızın sağlık, hijyen ve beslenme noktasında belli bir seviyeye gelmesi ile alakalı çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde ilimizde bu sene 140 okul Beyaz Bayrak Sertifikası, 204 okul Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Dolayısıyla bu protokol, okullarımızın daha hijyenik ve sağlıklı bir ortam oluşturması noktasında bir gayret içerisinde olmalarına teşvik amacıyla yapılmış bir protokoldür. Bu Protokol kapsamında desteğini okullarımızdan kesmeyen İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı yönetici ve çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Sertifika almaya hak kazanan okullarımızı tebrik edip,  hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum." dedi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, BEYAZ, BAYRAK, SERTİFİKA, DAĞITIM, TÖRENİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı