Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 19:45 Bu haber 2409 kez okundu
 
MARDİN'DE 60 YAŞINDAKİ GARPŞAN DEMİR GÖNÜLLÜ OLARAK EVDE MASKE ÜRETİYOR
Kızıltepe’de yaşayan ‘Evde kal’ çağrısına uyan 60 yaşında ki Garpşan Demir, “Oğlum Gençlik Merkezinde Maske üretmeye başladıklarını söyleyerek, Ben de Evdeki malzemelerle koruyucu siper maskeyi nasıl yaparım diye düşünürken oğlumla karar verdik ve malzemeleri temin ederek evde boş oturmaktansa siperlik maske yapmaya başladık.
Mardin Haberi
MARDİN'DE 60 YAŞINDAKİ GARPŞAN DEMİR GÖNÜLLÜ OLARAK EVDE MASKE ÜRETİYOR

Mardin - Kızıltepe’de yaşayan ‘Evde kal’ çağrısına uyan 60 yaşında ki Garpşan Demir,  “Oğlum Gençlik Merkezinde Maske üretmeye başladıklarını söyleyerek, Ben de Evdeki malzemelerle koruyucu siper maskeyi nasıl yaparım diye düşünürken oğlumla karar verdik ve malzemeleri temin ederek evde boş oturmaktansa siperlik maske yapmaya başladık.

 

Kızım Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğünde ‘bulaşıcı hastalıklar biriminde çalıştığı için maskeye çok ihtiyaç duyuluyor. Korona virüsü nedeni ile de sadece telefonda görüşebiliyoruz. İnsanların evde boş durması olmaz bu arada üretkende olması lazım imkanı olan insanlar bu hastalığı atlatana kadar bir şekilde birbirlerine destek olması lazım. Allah hepimizi korusun” dedi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Mardin Gençlik Merkezinde görevli Mustafa Demi̇r ise, “Annem ile gurur duyuyorum. Bizim gençlik merkezinde maske ürettiğimizi duyunca evden yardım etmek istedi bizde gerekli malzemeleri sağladıkoda evde maske yapmaya başladı. Allah hepimizin yardımcısı olsun insanlar bir birine bu zor günde destek olmalı ve elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN'DE, 60, YAŞINDAKİ, GARPŞAN, DEMİR, GÖNÜLLÜ, OLARAK, EVDE, MASKE, ÜRETİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı