Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 22:05 Bu haber 1225 kez okundu
 
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ''BÖCEK'' AÇIKLAMASI
Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ;''Bu yıl yağış miktarına bağlı olarak ortaya çıkan ve halk arasında "Siyah sürüngen böcek" olarak adlandırılan böceğin vatandaşlar tarafından zehirlenerek öldürülmemesi gerektiği''bildirildi.
- Haberi
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ''BÖCEK'' AÇIKLAMASI

Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ;''Bu yıl yağış miktarına bağlı olarak ortaya çıkan ve halk arasında "Siyah sürüngen böcek" olarak adlandırılan böceğin vatandaşlar  tarafından zehirlenerek öldürülmemesi gerektiği''bildirildi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklama şöyle;

 

''Bu yıl yağış miktarına bağlı olarak ortaya çıkan ve halk arasında "Siyah sürüngen böcek" olarak adlandırılan böceğin yurttaşlar tarafından zehirlenerek öldürülmemesi gerektiğini bilgilendiririz. Bu böcekler zararlı böceklerin larvalarını yiyerek insan sağlığına zararı olmadığını, faydalı olduğu bilinmelidir. 

KENTİN BİR ÇOK YERİNDE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILMAKTADIR 

"Siyah sürüngen böcek" hiçbir hastalık taşımıyor olup aksine hastalık yapan başta ziraat zararlıların yumurtasıyla beslenerek zirai mücadelede yardımcıdır. Akşam saatlerinde özellikle ışığa yönelerek evlerimize giren bu böceğin öldürülmemesi gerekir. Yurttaşların talebi üzerine Sağlık İşleri Daire Başkanlığımız tarafından ilaçlama yapılarak uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Yurttaşlarımızdan sineklik ve benzeri şekilde önlem alınmasını öneririz. Bu böceğin 15 güne kadar yer altına girmeleri beklenmektedir.'' denildi.
 
 
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİNDEN, ''BÖCEK'', AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı