Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 16:24 Bu haber 1323 kez okundu
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden Kız Çocuklarının Okuması İçin Farkındalık Programı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman aile içi şiddet ve kız çocukların okutulması konusunda Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Mardin Haberi
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden Kız Çocuklarının Okuması İçin Farkındalık Programı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman aile içi şiddet ve kız çocukların okutulması konusunda Mardin Büyükşehir Belediyesi  olarak çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 

Aile içi şiddet ve kız çocuklarının okutulması konusunda da farkındalık çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir toplantı düzenledi. Fatih Ortaokulu’nda düzenlenen toplantıda İl Müftüsü İsmail Çiçek, Mardin büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve öğrenci velileri katıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan sosyal hizmet uzmanı ve psikologlar sunumlar yaptı. Akabinde ise konu ile ilgili İl Müftüsü İsmail Çiçek dinen bakış açısı ile aile içi şiddet ve kız çocuklarının okutulmasının önemine değindi.

 

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KADIN DOSTU PROJELER

 

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Bakan V. Mustafa Yaman, “İlimizde özellikle dezavantajı grupları önemseyen bir yapıda çalışmalarımızı yapmaktayız. Kadınlarımız için de “Kadının Yerinde Kadının Yanında” diyerek önemli projeler ve etkinlikler düzenlemekteyiz. Kadınlarımızın meslek edinmelerinden, sosyal hayatlarına, sporu sevmelerinden gezilere kadar birçok konuda projelerimizi hayata geçirmekteyiz. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan ukdesinde başlatılan okuma yazma seferberliğine de önemli katkı vererek birçok kadınımıza okuma yazma öğretmiştik. Bugün Dünya Kız Çocukları Günü’nde de farkındalık yaratacak bir programı icra ettik. Ailelerimize, kız çocuklarının okutulması ve aile içi şiddetle ilgili bir toplantı düzenledik” dedi.

 

Uzun zamandan bu yana ilçelerde dahil olmak üzere bu tür çalışmaların sürdüğünü aktaran Yaman, “Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız bünyemizde çalışan sosyal hizmet uzmanı ve psikologlarla birlikte İl Müftülüğümüzün katkılarıyla çalışmalar yapmıştır. İlçelerimizde yaptığımız toplantılarda başarı elde etmiş, kız çocuklarımızın okumaları hususunda yol kat etmiştik. Şimdi yine böyle bir toplantı yaparak güzel bir çalışmayı daha icra etmiş olduk. Bu tür programlara devam ederek vatandaşlarımızı bilinçlendireceğiz” diye konuştu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, Büyükşehir, Belediyesi’nden, Kız, Çocuklarının, Okuması, İçin, Farkındalık, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı