Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 13:32 Bu haber 1707 kez okundu
 
MARDİN BB'Sİ MARDİN'DE KIRSAL MAHALLELERDE 300 ADET TAZİYE EVİ YAPMAYI HEDEFLİYOR
Mardin Büyükşehir Belediyesi taziye evleri konusunda kırsal mahallelerin taleplerini yerine getiriyor. 300 adet taziye evi hedefiyle yola çıkan Mardin Büyükşehir Belediyesi 40 adet taziye evin bitirirken yeni taziye evlerinin yapımına devam ediyor.
Mardin Haberi
MARDİN BB'Sİ MARDİN'DE KIRSAL MAHALLELERDE 300 ADET TAZİYE EVİ YAPMAYI HEDEFLİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi taziye evleri konusunda kırsal mahallelerin taleplerini yerine getiriyor. 300 adet taziye evi hedefiyle  yola çıkan Mardin Büyükşehir Belediyesi  40 adet taziye evin bitirirken yeni taziye evlerinin yapımına devam ediyor.

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi  tarafından  Artuklu Gökçe Mahallesi, Mazıdağı Ürünlü Mahallesi, Kızıltepe Arıklı Mahallesi,Dargeçit Gürışık Mahallesi Keklik Mezrası, Ömerli İkitepe ve Kayaüstü mahallelerinde yapımına başlanan taziye evleri kısa sürede bitirilerek hizmete açılacak. Öte yandan daha sonra seri bir şekilde ihtiyacı olan mahallelerde de taziye evleri yapımına başlanacak.

 

“İlimiz genelinde vatandaşlarımızın beklentilerini biliyor ve projelerimize bu doğrultuda yön veriyoruz” diyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin’de bir yıl içinde önemli değişim ve gelişimi yaşattık. Projelerimizle adeta şantiye alanına dönen şehrimizde vatandaşlarımızın istediği bir Mardin’i inşa ediyoruz. Ortak akıl ile yönettiğimiz şehrimizde eksiklikleri de sürekli hemşehrilerimiz ile bir arada olmak suretiyle öğreniyoruz. Sorunları ise kısa sürede bitirmek için projelerimize hayat veriyoruz. Göreve gelmemizin akabinde bizlerden en çok istenen konularında başında ise taziye evleri geliyordu. Biz bu konuda harekete geçerek hemşehrilerimizin beklentilerini karşıladık” şeklinde konuştu.

 

Eksikliği tespit edilen 300 taziye evi için göreve başlar başlamaz çalışmalara yön verdiklerini dile getiren Yaman, “Biz taziye evlerinin yapımı konusunda ekiplerimize hemen talimatımızı verdik. İhtiyaç hissedilen mahalleri tespit ettikten sonra çalışmalara başladık. Kısa sürede 40 taziye evini bitirdik. Şu an çalışmalarımız sürüyor. 6 adet taziye evini kısa sürede bitireceğiz. Akabinde 9 adet taziye evini daha yapacağız. Sonraki aşamada ise 100 taziye evi sonlandırılacak. Kısacası hedefimize yakın zamanda ulaşacağız” diye konuştu.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, BB'Sİ, MARDİN'DE, KIRSAL, MAHALLELERDE, 300, ADET, TAZİYE, EVİ, YAPMAYI, HEDEFLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı