Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 16:23 Bu haber 4496 kez okundu
 
MARDİN '2. ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ'NE KATILACAK
4 EYLÜL 2019-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Anadolu'nun yöresel ve geleneksel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya pazarlanması amacıyla bu yıl ikincisini gerçekleştireceği "Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" 19-20-21 Eylül tarihlerinde "Anadolu'dan Dünyaya" temasıyla yapılacak. ve Zirve!de Mardin'in Coğrafi Ürünleri de yer alacak.
- Haberi
MARDİN '2. ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ'NE KATILACAK

4 EYLÜL 2019-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Anadolu'nun yöresel ve geleneksel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya pazarlanması amacıyla bu yıl ikincisini gerçekleştireceği  "Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" 19-20-21 Eylül tarihlerinde "Anadolu'dan Dünyaya" temasıyla yapılacak. ve Zirve!de Mardin'in Coğrafi Ürünleri de yer alacak.

 

Coğrafi olarak Türkiye'nin merkezinde yer alan Başkent Ankara'nın, coğrafi işaretli ürünlerin de Başkenti olarak anılmasını sağlamaya yönelik gerçekleştirilen Zirve;Mardin Bulguru ile Mercimeğinden, Kars kaşarından, Malatya kayısısına, Hatay'ın defne sabunundan, Pervari balına kadar Türkiye'nin farklı ve zengin coğrafyasından ürünlerin sergileneceği "Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı"na da ev sahipliği yapacak.

        

"2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" ile Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin markaya dönüşerek coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmesi, böylece ülkemizin büyüyen uluslararası ticaretten yararlanması ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşması hedefleniyor.

 

Konferans Programı, Eğitim Kampları, Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı, B2B Toplantıları (ikili iş görüşmeleri) ve daha birçok etkinliği bir arada barındıran "2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi" ile katılımcılara coğrafi işaretler alanında daha fazla bilgi ve deneyim edinme, son gelişmeleri anlama, network ve ticari ilişkileri geliştirme gibi çok yönlü avantajlar sunulacak.

 

Zirveye Mardin Coğrafi Ürünleri için Stand açılacak ve zirvede yer alacak Mardin Heyetine Mardin Vali Yardımcısıo Bahattin Çelik başkanlık edecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MARDİN, '2., ULUSLARARASI, COĞRAFİ, İŞARETLİ, ÜRÜNLER, ZİRVESİ'NE, KATILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı