Haber Detayı
26 Haziran 2013 - Çarşamba 12:05 Bu haber 1258 kez okundu
 
Mamak'ta İşyerleri Sıkı Denetimden Geçiyor
Halk sağlığını ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Mamak Belediyesi Ramazan ayında da vatandaşın sağlığını koruyacak.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak'ta İşyerleri Sıkı Denetimden Geçiyor

Halk sağlığını ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Mamak Belediyesi Ramazan ayında da vatandaşın sağlığını koruyacak. Yaklaşan Ramazan ayı ile birlikte Mamak Belediyesi Zabıta Ekipleri de gıda üretimi yapan yerlere yönelik denetimlerine hız verdi. Özellikle unlu ve tatlı üretimi yapan imalathanelere yönelik denetimlerde hijyene ve terazi ayarlarına dikkat ediliyor. Zabıta ekipleri aynı zamanda işletmelerin ruhsat kontrollerini de gerçekleştiriyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Gıda tüketiminin daha da arttığı Ramazan ayı içerisinde zabıta ekiplerimiz daha titiz davranacak. Yapılacak denetimler halk sağlığı açısından son derece önemlidir. Sıcakların giderek arttığı bu yaz aylarında gıda üretimi yapan işletmelerin daha dikkatli ve hijyen bir şekilde üretim yapmalarını rica ediyorum. Ramazan ayının yaklaşmasıyla hız kazanan denetimler tüm Ramazan ayı boyunca devam edecek. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için yerel yönetim olarak üzerimize düşen sorumlulukları tam manasıyla yerine getireceğiz” dedi.

İşyerleri Sıkı Denetimden Geçiyor

Zabıta ekipleri yıl boyunca iş yerlerinin fiziki temizliği, üretim hanelerin gıda üretimine uygun olup olmaması, çalışanların portör muayeneleri, gıda güvenliği ve hijyenik şartlar açısından iş yerlerinin denetliyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde zabıta ekipleri unlu ve şekerli gıda üretimi dükkanları baskınlarla sıkı denetimden geçirecek.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Halk, sağlığını, ilgilendiren, konularda, yaptığı, çalışmalarla, dikkat, çeken,
Yorumlar
Haber Yazılımı