Haber Detayı
02 Temmuz 2013 - Salı 12:19 Bu haber 763 kez okundu
 
Mamak'ta Evde Sağlık Hizmeti Sürüyor
Sosyal belediyecilik anlayışında çitayı her gün biraz daha yükselten Mamak Belediyesi kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetine tüm hızıyla devam ediyor.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak'ta Evde Sağlık Hizmeti Sürüyor

Sosyal belediyecilik anlayışında çitayı her gün biraz daha yükselten Mamak Belediyesi kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetine tüm hızıyla devam ediyor.  

Binlerce vatandaşın ayağına sağlık hizmetini götüren Mamak Belediyesi kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetlerinde bu yılın ilk altı ayında 3 bin vatandaşa sağlık hizmetini ulaştırdı. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği vatandaşların her zaman yanında olduklarını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Binlerce vatandaşımıza düzenli olarak ulaşan sağlık hizmeti sayesinde kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız çaresiz durumda kalmıyor” dedi. Doktor, hemşire ve sağlık görevlisinin bulunduğu ekipler kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli hastaların imdadına yetişiyor. Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Mamak Belediyesi Sağlık İşlerine müracaat ederek hizmet talebinde bulunuyor. Sağlık hizmeti isteğini doğrudan ve hızlı bir şekilde işleme alan ekipler vatandaşın evine giderek hasta takibini başlatıyor. Yapılan muayenelerin ardından ekip doktorunun konsültasyon isteği doğrultusunda dahiliye ve genel cerrahi gibi alanlarda uzman doktorlar da devreye girebiliyor. Sağlık ekipleri birçok hastalığa erken teşhis koyarak, hastalığın daha ilerlemeden en doğru şekilde tedavi edilmesini de sağlıyor.

 

Sağlık Hizmeti Hız Kesmeden Devam Ediyor

Hasta takibini dijital el terminalleriyle gerçekleştiren sağlık işleri ekipleri oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacı zaman kaybetmeksizin karşılıyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunabiliyor.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Sosyal, belediyecilik, anlayışında, çitayı, her, gün, biraz, daha, yükselten, Ma
Yorumlar
Haber Yazılımı