Haber Detayı
01 Aralık 2013 - Pazar 16:44 Bu haber 1359 kez okundu
 
Mamaklılar’dan Başkan Akgül’e Tam Not
Başkent’in en büyük ilçelerinden biri olan Mamak’ta yaptığı yatırımlarla köklü bir değişim gerçekleştiren Mamak Belediyesi; vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda proje gezileri düzenliyor.
Belediye Haberleri Haberi
Mamaklılar’dan Başkan  Akgül’e Tam Not

Başkent’in en büyük ilçelerinden biri olan Mamak’ta yaptığı yatırımlarla köklü bir değişim gerçekleştiren Mamak Belediyesi; vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda proje gezileri düzenliyor. Mamak’a kazandırılan yatırımları yerinde görmek ve tanımak isteyen vatandaşlar için hazırlanan gezi turlarıyla Mamak Belediyesi’nin gerçekleştirdiği büyük yatırımları vatandaşlar yerinde inceliyor. Son olarak Mutlu Mahallesi ve Kıbrıs Köyü sakinlerinden oluşan bir grup kadın Mamak’ta hayata geçirilen yatırımları yerinde inceledi ve değerlendirdi. Bölge gezisine Şafaktepe Tarihi Tünel ve Konağı ile başlayan Mamak sakinleri buradan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi, Seğmen Konağı ve Parkı, Yeşilbayır Aile Merkezi, Mamak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi. Mamak Arena, Türközü Şehir Stadyumu, Necip Fazıl Gençlik Merkezi, Başak Kapalı Spor Salonu, Kartaltepe Kent Park ile devam etti. Bölge gezisinde Mamak Belediyesi’nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm, spor, eğitim ve kültürel yatırımları yerinde inceleyen Mutlu Mahallesi ve Kıbrıs Köyü sakinleri yatırımlara tam not verdi. Mamak’ın son derece büyük bir ilçe olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Bölge gezilerine katılan vatandaşlar daha önce kendi mahallelerinden çıkarak Mamak’ın farklı noktalarına hiç gitmemiş burada yapılan yatırımları hiç görmemiş vatandaşların katılımıyla gerçekleşiyor. Yapılan yatırımları gören vatandaşlardan son derece olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

 Bölge Gezileri Memnuniyet Veriyor

Mamak Belediyesi Basın Yayın Müdürü Ali Bozdağ tarafından gerçekleştirilen sunumla yatırımları yerinde inceleyen kadınlar bölge gezileriyle yatırımları yakından inceleme fırsatı buldu. Gezi hakkında düşüncelerini dile getiren kadınlar şöyle konuştu: “Gecekonduların çamurlu, soba dumanından görünmeyen Mamak’ta ne kadar büyük bir dönüşümün yapıldığı, ne kadar güzelleştiğini görmek bizi çok mutlu etti”

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başkent’in, büyük, ilçelerinden, biri, olan, Mamak’ta, yaptığı, yatırımlarla,
Yorumlar
Haber Yazılımı