Haber Detayı
22 Haziran 2013 - Cumartesi 07:47 Bu haber 1336 kez okundu
 
Mamaklı Minikler,Türkiye Şampiyonu Oldu
Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı 17–19 Haziran tarihleri arasında Karabük’te düzenlenen Minikler Ferdi Türkiye Şampiyonası’ndan yine eli boş dönmedi. 80 sporcunun katıldığı müsabakaya 4 sporcusuyla katılan takım sporcularından + 69 kg sikletinde Onur Akkoç Türkiye Şampiyonu oldu.
Belediye Haberleri Haberi
Mamaklı Minikler,Türkiye Şampiyonu Oldu

Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı 17–19 Haziran tarihleri arasında Karabük’te düzenlenen Minikler Ferdi Türkiye Şampiyonası’ndan yine eli boş dönmedi. 80 sporcunun katıldığı müsabakaya 4 sporcusuyla katılan takım sporcularından + 69 kg sikletinde Onur Akkoç Türkiye Şampiyonu oldu. Akkoç’un bir sonraki mücadelesi önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası olacak. Belediye olarak gençlerin sporla uğraşmaları için her türlü desteği verdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Başta halter takımımızın antrenörü İsa Altınyurt olmak üzere yıldız sporcularımızı bu başarılarından dolayı kutluyorum. Bu çocuklarımız ileride dünya ve olimpiyat şampiyonları olacak” dedi.

 

2 Sporcu 2 Ayrı Milli Takım Kadrosu’nda

İstikrarlı bir başarı grafiği çizen takım başarıdan başarıya koşuyor. Takımın başarılı iki ayrı sporcusu da iki ayrı Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazandı. Takım sporcularından 50 kg’da Berkant Yiğit 22 Haziran’da Karabük’te başlayacak olan U15 Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazanırken yine 77 kg’da Hasan Hüseyin Akyol da Karabük’te aynı tarihte başlayacak Yıldızlar Milli Takım kampında milli takım kadrosuna girdi. Genç sporcularının başarısını takdir eden Akgül, milli takıma sporcu gönderecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Antrenör İsa Altınyurt ta beş yıl önce milli takım düzeyinde sporcular yetiştirmeye söz verdiklerini ve beş yılın sonunda verdikleri sözü tuttuklarını belirterek bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Mamak Belediye Başkanımıza takımım adına teşekkür ediyorum dedi.


ABDULLAH ORTAÇ-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Spor, Kulübü, Halter, Takımı, 17–19, Haziran, tarihleri, aras
Yorumlar
Haber Yazılımı