Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:55 Bu haber 538 kez okundu
 
MAMAK'TA ÇOCUKLARA GÜVENLİK EĞİTİMİ
Mamak Belediyesi, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine devam ediyor. Eğitimlerin adresi bu kez Mamak Belediyesi Aile Merkezleri oldu.
- Haberi
MAMAK'TA ÇOCUKLARA GÜVENLİK EĞİTİMİ

Mamak Belediyesi, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine devam ediyor. Eğitimlerin adresi bu kez Mamak Belediyesi Aile Merkezleri oldu. Yaz tatilini geçirmek için aile merkezlerinde açılan yaz kurslarına gelen çocuklara, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından eğitim verildi. Çocuklara verilen eğitimde yaşam güvenliğini tehlikeye sokacak olaylar karşısında nasıl davranmaları gerektiği, yangın yeri, inşaat alanı, kimyasal maddeler ve çocuk işçiler başlıklarıyla konular anlatıldı.

 

Her zaman yanlarında olamayız

 

Gerçekleşen eğitimlerin belirli periyotlarla hem personele hem de kursiyerlere verildiğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, çocukların bu konuda bilinçlenmesinin önemine de dikkat çekti. Köse, “Her zaman yanlarında olamadığımız evlatlarımızın yaşam güvenliğini öğrenmeleri ve nasıl davranacaklarını bilmeleri son derece önemli. Çocuklarımızın yaşamlarında başarına gelebilecek olumsuz hadiselere karşı bilinçlenmelerini önemsiyoruz” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MAMAK'TA, ÇOCUKLARA, GÜVENLİK, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı