Haber Detayı
23 Mart 2016 - Çarşamba 10:16 Bu haber 1255 kez okundu
 
Mamak parklarına bahar bakımı
Kentsel dönüşüm projelerin yoğun bir şekilde devam ettiği Mamak’ta vatandaşların dinlenme noktası olan park ve bahçeler ilkbahara hazırlanıyor.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak parklarına bahar bakımı

Kentsel dönüşüm projelerin yoğun bir şekilde devam ettiği Mamak’ta vatandaşların dinlenme noktası olan park ve bahçeler ilkbahara hazırlanıyor. Çevre güzelliği ve şehir estetiği için gerçekleştirdiği çalışmalarına hız veren Mamak Belediyesi, özellikle yaz aylarında çocukların ve ailelerin uğrak yeri olan parklarda bulunan süs bitkileri ve ağaçlarda budama çalışması gerçekleştiriyor. Yeşil alanların daha düzenli ve estetik görünmesini sağlamak için ağaçlar ve süs bitkileri sepet, koltuk, spiral gibi şekiller verilerek estetik budanıyor. 328 park bulunan Mamak’ta parkların tamamında çalı budaması gerçekleştirilirken, 200 ‘ünde de şekil budaması yapılarak parkların yaz, kış güzel görünmesi amaçlanıyor.

Özel budama teknikleri

Bitkilere uygulanan özel budama teknikleri sayesinde; alanlara hareketlilik kazandırılmasının yanı sıra, yapılan geometrik ve bitkisel tasarım çalışmaları; güzellikleri ve cazibeleriyle kentin estetik ve görselliğini artırıyor. Çalışmalarda kent estetiği açısından uygunluğa öncelik vererek, modern ve planlı ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Peyzaj ve yeşil alan çalışmalarımızla parklara estetik bir kimlik kazandırıyoruz. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal alanda da yaşam kalitesini artırabilmek adına çevre hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir Mamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, parklarına, bahar, bakımı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı