Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 12:05 Bu haber 3545 kez okundu
 
Mamak Belediyesi 2020 Yılı Bütçesi oy birliği ile onaylandı
Mamak Belediyesi’nin 2020 yılı mali bütçesi, Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüldü. Oy birliği ile meclisten geçen Mamak Belediyesi’nin 2020 Yılı bütçesi 457 milyon Türk Lirası olarak belirlendi.
- Haberi
Mamak Belediyesi 2020 Yılı Bütçesi  oy birliği ile onaylandı

Mamak Belediyesi’nin 2020 yılı mali bütçesi, Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüldü. Oy birliği ile meclisten geçen Mamak Belediyesi’nin 2020 Yılı bütçesi 457 milyon Türk Lirası olarak belirlendi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin başkanlığında toplanan belediye meclisinde mali bütçe inceleme raporları, maddeler halinde okunarak oylamaya sunuldu. Oylamanın ardından bütçe oy birliği ile belediye meclisinden geçti.

 

Bütçenin titiz çalışmalar sonucu hazırlandığını kaydeden Başkan Köse, “Siyaset halka hizmet için yapılır. Güzel Mamak’ımız için onur ve gurur duyucu güzel işler yapacağımıza inancımız tamdır. Mamak’ımıza ve Ankara’mıza değer katacak bir bütçe olduğunu düşünüyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri nerede eksik var, hangi alanlarda acil yapılması gereken işler varsa onların üzerinde durduk. Toplumun her kesimiyle görüşerek, onların problemlerini dinleyerek, gelen talepler doğrultusunda çözüm yolları ürettik. Bütçemizin her kuruşunu vatandaşa hizmet ve yatırım olarak değerlendireceğiz. 2020 yılında tasarruf anlayışıyla hareket etmeye devam edeceğiz. Mamak’ımızın turizme yönelik potansiyel ve değerlerini ön plana çıkartarak, ekonomik gelişimi sağlayacağız. Planlı kentleşme ile yaşanabilir alanlar oluşturacağız. Bizlere emanet olan Mamak’ı geleceğe taşırken, gençlerimizin sosyalleşmesini ve bilgiye ulaşmasını geliştirmiş olacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2020 yılı bütçesi ilçemiz için hayırlı olsun” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/MAMAK

HABER;ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, 2020, Yılı, Bütçesi, , oy, birliği, ile, onaylandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı