Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 10:25 Bu haber 745 kez okundu
 
MALTEPE’DE İBB KURUMLAR ARASI DRAGON BOT FESTİVALİ HEYECANI
Spor Haberi
MALTEPE’DE İBB KURUMLAR ARASI DRAGON BOT FESTİVALİ HEYECANI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği en geniş katılımlı spor organizasyonlarından olan İBB Kurumlar Arası Dragon Bot Festivali bu hafta sonu yapılacak. İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenecek festivalde özel sektör çalışanı yüzlerce kişi hem spor yapacak hem de doyasıya eğlenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından HSB Grup ve Türkiye Kano Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek olan “İBB Dragon Bot Festivali” 29 – 30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.
DRAGON BOT FESTİVALİ 5 BİN KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Ulusal ve uluslararası firmaların katılımıyla düzenlenecek olan Kurumlar Arası Dragon Festivali Bot Yarışları’na 85 takımdan toplam 2000 sporcu katılacak. Festival, sporcuların aileleri ve yakınlarıyla birlikte yaklaşık 5 bin kişiye ev sahipliği yapacak. Maltepe Sahili’nde bulunan İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleştirilecek festivalin yarışlarında 20’şer kişilik mürettebattan oluşacak takımlar şampiyon olabilmek için 2 gün mücadele edecek.
Organizasyonda bot yarışları ile birlikte çeşitli sahne şovları, dans gösterileri ve DJ performansları da sergilenecek. Katılımcılara takım çalışması ve beraberlik ruhunu aşılamak, motivasyonlarını arttırmak ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyonda dereceye girecek takımlar kupa ile ödüllendirilecek.
Kurumlar Arası Dragon Bot Festivali İstanbul’da haziran ve eylül aylarında olmak üzere yılda 2 kez düzenleniyor. Festival; turizmden enerjiye, bankacılıktan otomotive kadar özel sektörde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarını bir araya getiriyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE’DE, İBB, KURUMLAR, ARASI, DRAGON, BOT, FESTİVALİ, HEYECANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı