Haber Detayı
09 Temmuz 2013 - Salı 23:15 Bu haber 1657 kez okundu
 
Konacık’ta geleceğin projelerine imza atılıyor…
Konacık’ta temeli atılan modern pazar yeri ve otoparkı, çok büyük bir boşluğu da dolduracak. Yazın serin,kışın sıcak olacak olan pazar yeri,aynı zamanda otoparkı ile de alış-veriş yapanlara kolaylık sağlayacak. Pazar yerinin temel atma törenine beklenenin de üzerinde katılım gerçekleşti.
Belediye Haberleri Haberi
Konacık’ta geleceğin projelerine imza atılıyor…

Konacık’ta temeli atılan modern pazar yeri ve otoparkı, çok büyük bir boşluğu da dolduracak. Yazın serin,kışın sıcak olacak olan pazar yeri,aynı zamanda otoparkı ile de alış-veriş yapanlara kolaylık sağlayacak. Pazar yerinin temel atma törenine beklenenin de üzerinde katılım gerçekleşti.

 Konacık Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Bodrum Yarımadası’nın ve Muğla ilinin ilk “Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark”ının temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bugüne kadar yaptığı çaılşmalar ve hazırladığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun “Daha hayata geçireceğimiz çok önemli projelerimiz var. İnşallah Bodrum Belediye Başkanlığı görevine gelirsem, ilk önce bu tatil beldesinin altyapı sorununu ortadan kaldıracğım”dedi.

                                                                      Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un en büyük hayallerinden biri de Bodrum’a çok daha çağdaş ve modern bir fuar ve kongre merkezi kazandırmak.

                                                                     Mimar Sinan Caddesi üzerinde 8 bin metrekarelik alana inşaa edilecek olan Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark’ın temel atma törenine Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un ev sahipliğinde; Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demirörs, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Bodrum İlçe Müftüsü Emin Arık, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Bodrum Yarımadası Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz ile yarımada genelindeki çok sayıda muhtarlar, hakim ve savcılar, sivil toplum kuruluşları, ilçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve yaklaşık 1000 kişi katıldı.

                                                                          Törende açılış konuşması yapan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, 10 yıldan bu yana Konacık halkının kendisine verdiği destekle belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatarak, şunları söyledi:

                                                                         “2004 yılında Konacık’ta yaşayan vatandaşlarımıza şu taahhütte bulunmuştum, ilk 5 yıl altyapı belediyeciliği yapacağız. Eğer bir daha görev verirseniz, Allah bize nasip ederse, ikinci 5 yılda sosyal ve kültürel belediyeciliğin adımlarını atacağız ve görevimize devam edeceğiz demiştik. Bugün görev süremizde 10. yılı yaşıyoruz. Artık Konacık belediyemizin altyapı sorunlarının yüzde 80 oranında çözüldüğünü görüyoruz. 2009 yılından bu yana Konacık’ın her tarafında sosyal ve kültürel belediyeciliğin adımlarını görüyorsunuz. Kısa bir süre önce 2. camimizin temelini attık. Aynı zamanda toplumsal uzlaşının adresi olan Cem evimizin temelini attık, AKUT’un modern hizmet binasının temelini attık ve bugün de özellikle Konacık’ta yaşayan bayanlarımıza, pazar esnafımıza ve Bodrum Yarımadası’ndan pazarımıza gelip giden vatandaşlarımıza hizmet edecek olan Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otoparkının temelini atıyoruz.”

                                                                            VATANDAŞLARI GÜLER YÜZLÜ ESNAF KARŞILAYACAK

                                                                           Modern pazar yerinin sadece pazar yeri olarak değil, her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceği bir alan olarak ta kullanılacağını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, şöyle devam etti:

                                                                           “Pazar Yerimizde küçük fuar organizasyonlarının da yapılabileceği bir bina olacak. Pazar yerinin ötesinde aynı zamanda kapalı otoparkı var. Kapalı otoparkında gelen vatandaşlarımız önce araçlarını park edecekler, yürüyen rampalarla üst kata çıkacaklar. Güler yüzlü pazar esnafı ile karşılaşacaklar. Alışverişlerini yaptıktan sonra yine aynı şekilde evlerine devam edecekler.”

                                                                          ”PAZAR YERİ YAZIN SERİN, KIŞIN SICAK OLACAK.”

                                                                      Modern Pazar Yerinin yazın serinletileceğini kışın ise ısıtılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Mehmet Tosun; “Vatandaşlarımız yazın burada sıcaktan terlemeyecek, bunalmayacak. Kışın ise üşümeyecekler. Pazar Yerimizin yapımında emeği geçen Belediye Meclis Üyelerime, Belediye Personelime, İller Bankası İzmir Bölge Müdürlüğüne ve en önemlisi ise bize bu Pazar yerini bağışlayan yer sahiplerine ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek, Modern Pazar Yerinin Bodrum Yarımadasındaki vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

                                                                           İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Muhittin Menekşe, oldukça önemsedikleri bir projenin temelinin atıldığını anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

                                                                          “Beldemiz adına çok önemsediğimiz bir projenin temel atma töreninde olmanın memnuniyetini duymaktayız. Potansiyelini kullanabilen ve çok iyi bir Konacık için il Bank A.Ş. olarak elimizi taşın altına koyduk. Bugün sizlerle birlikte Konacık kapalı otopark ve pazar yerini beldemize kazandırmak adına kat ettiğimiz yoğun çalışma programının en önemli adımlarından birini gerçekleştiriyoruz. Temel atma törenimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum.”

 Konacık Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark’ın diğer ilçe ve illerdeki belediyelere örnek olmasını dileyerek, sözlerine başlayan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan şöyle devam etti:

                                                                           “Belediyemizin birçok hizmeti oldu. Şimdi ise, Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otopark’ın temelini atıyoruz. Bütün bu projeler diğer bütün beldelerimize örnek olabilecek çok titiz çalışmalardan oluşmaktadır. İnşallah bu projemiz bütün çevre ilçelere ve illere örnek olabilecek bir proje olarak gerçekleşecektir, ben buna inanıyorum. İnşallah bu projemizi de en kısa sürede tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunarız. Bu projenin yapımında emeği geçenleri ve destek olanları tebrik ediyorum”

                                                                              Yapılan konuşmaların ardından Mehmet Tosun ile törene katılan diğer yetkililer Modern Pazar Yeri ve Kapalı Otoparkın temelini atmak için düğmeye bastılar. Bu sırada göklere kırmızı ve beyaz balonların da salındığı gözlendi. Alkışlar eşliğinde temeli atılan tesisin 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

                                                                             Toplam kapalı alanı 8 bin metre karelik olup; bu alanın 4 bin metre karesi kapalı otopark, 4 bin metre karesi ise Pazar yeri alanı olarak planlanmaktadır. İçerisinde; 2 adet yürüyen rampa, asansör, iklimlendirme sisteminin de yer aldığı Modern Pazaryeri yaklaşık olarak 8 milyon liraya mal olacak.

 

ARTUKU HABER AJANSI

NECDET BULUZ*BODRUM

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Konacık’ta, temeli, atılan, modern, pazar, yeri, otoparkı, çok, büyük, bir, boşl
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Konacık’ta geleceğin projelerine imza atılıyor…
Konacık’ta geleceğin projelerine imza atılıyor…
Konacık’ta geleceğin projelerine imza atılıyor…
Yorumlar
Haber Yazılımı