Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 09:56 Bu haber 9848 kez okundu
 
KOCAMAZ; 31 MART’TA HERKESİ GÜNEŞİN ETRAFINDA BİRLEŞMEYE DAVET EDİYORUM
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’un mahallelerini gezdi.
- Haberi
KOCAMAZ; 31 MART’TA HERKESİ GÜNEŞİN ETRAFINDA BİRLEŞMEYE DAVET EDİYORUM

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’un mahallelerini gezdi. Kocamaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan ve İYİ Parti il ve ilçe teşkilatı üyeleri ile Tarsus’un Sucular, Çavdarlı, Yalamık, Meşelik, Topaklı, Beylice mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren mahalle sakinleri ile buluşmaya başlayan Kocamaz, gezdiği mahallelerde sıcak bir ortamda karşılandı.  Herkesle tek tek ilgilenip sohbet eden Kocamaz, vatandaşların yaşadıkları ilçeye ve Mersin’e dair düşüncelerini ve beklentilerini dinledi. Gittiği mahallelerde esnafla, memurla, emekliyle, ev hanımlarıyla, muhtarlarla ve gençlerle buluşan Kocamaz, hepsinin isteklerini ve fikirlerini dinledi.

 

Kocamaz, “İnandığımız değerlerden hiçbir zaman vazgeçmedik”

 

Ömrünün ve 25 yıllık belediyecilik hayatının vatana, millete, bayrağa ve Mersin’e hizmetle geçtiğini belirterek sözlerine başlayan Burhanettin Kocamaz, “Sizler bizi 25 yıldır tanıyorsunuz. Biz mücadele adamıyız. Halkımıza hizmeti bir namaz gibi, oruç gibi ibadet sayıyoruz. Onun için de gece gündüz demeden Mersin’i adım adım dolaşıyor, her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Hepinizin malumu olduğu üzere Eylül ayında bizim bu hizmet aşkımızı elimizden almaya, bizim halkımızla oluşturduğumuz gönül rabıtamızı koparmaya çalıştılar. Bizi adeta 25 yıllık hizmetimizi bir kenara iterek, bir teşekkür dahi etmeyerek dışarıda bırakmak isteyenler oldu ama vatandaşlarımızın yoğun talebi, başlayan hizmetlerin devamı düşüncesi ile bu ısrarlar sonucunda kulvar değiştirerek sizlere hizmet etmeye karara verdik. İnandığımız değerlerden vazgeçmedik. Çünkü bu idealler kimsenin babasının malı değildir.  Bu vatanı gönülden seviyorsanız, bu bayrağın altında yaşamaktan gurur duyuyorsanız, bu millete hizmet etmeyi ibadet sayıyorsanız mutlaka bir yo bulup bu hizmeti sürdürmeniz gerekiyor” dedi.

 

“50 yıllık bir mücadeleden geliyorum”

 

Eylül ayından itibaren kendilerine yapılan her türlü baskıya ve hakaretlere kulak tıkayarak, hizmetlerine devam ettiklerini sözlerine ekleyen Kocamaz, “Bizim tek bir amacımız var. Mersin’e ve Mersinlilere hizmet etmek. Bizim kavgayla, dövüşle işimiz yok. Biz yolumuza devam edeceğiz. Üç günlük dünyada boş kubbede hoş bir sada bırakabilirsek ne mutlu bize. Özellikle altını çizerek söylüyorum. 50 yıllık bir mücadeleden geliyorum. 25 yıl hiçbir şekilde çizgimizden sapmadan mücadele etmişiz. Biz öyle ya da böyle bu millete hizmet edeceğiz dedik. Onun için de herkesi güneşin etrafında toparlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“31 Mart’ta herkesi güneşin etrafında birleşmeye davet ediyorum” 31 Mart’ın Mersin’e sahip çıkma, hizmetlerin devamı konusunda karar verme ve yapılan hesapları alt üst etme zamanı olduğunun altını çizerek vatandaşların desteğini beklediğini ifade eden Kocamaz, “Bu süreçte herkesin bir hesabı var ama Cenab-ı Allah’ın hesabı tüm buhesapların üstünde. Dolayısıyla benim fitne, fesat, yalan, dedikodu, iftira, tezviratla işim yok. Biz işimize bakıyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı kaldığımız yerden bize nokta koydurmaya çalışanlara inat virgül koyarak yolumuza devam edeceğiz. 31 Mart’ta herkesi güneşin etrafında birleşmeye davet ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin diyorum çünkü bizim olduğumuz yerde barış, sevgi, huzur, hizmet, bereket olur. Çıktığımız bu yolda Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye belirtti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MERSİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KOCAMAZ;, 31, MART’TA, HERKESİ, GÜNEŞİN, ETRAFINDA, BİRLEŞMEYE, DAVET, EDİYORUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı