Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 14:04 Bu haber 7734 kez okundu
 
Kızıltepe'de Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında Metruk binalar Yıkıldı
Kızıltepe ilçesinde uyuşturucu satıcılarının yuvalandığı metruk ve atıl durumda bulunan 23 dükkan Kızıltepe Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından iş marinalarıyla yıkıldı.
Mardin Haberi
Kızıltepe'de Uyuşturucu ile Mücadele Kapsamında Metruk binalar Yıkıldı

Kızıltepe ilçesinde uyuşturucu satıcılarının yuvalandığı metruk ve atıl durumda bulunan 23 dükkan Kızıltepe Belediyesi Zabıta Ekipleri  tarafından iş makinalarıyla yıkıldı. 


Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi  ile İlçe Emniyet Müdürlüğü can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçti. Ayrıca görüntü kirliliğine de sebep olan yapıları zabıta ekipleri iş makinalarıyla yıkmaya başladı.


Bahçelievler Mahallesinde metruk ve atıl durumda olduğu tespit edilen 23 dükkan ve yine aynı mahallede bulunan 225’inci Sokakta 4 ev yıkıldı.


Kızıltepe ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu ve Sayın Valimiz Mustafa Yaman’ın önderliklerinde 2020 Bağımlılıkla Mücadele yılı kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” açıklamasında bulundu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kızıltepe'de, Uyuşturucu, ile, Mücadele, Kapsamında, Metruk, binalar, Yıkıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı