Haber Detayı
02 Temmuz 2013 - Salı 12:01 Bu haber 1070 kez okundu
 
Kırıkkale Silah Organize Sanayi Bölgesi
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Kırıkkale'de kurulacak Silah Organize Sanayi Bölgesi Türkiye'de ilk olacak" dedi.
Gündem Haberi
Kırıkkale  Silah Organize Sanayi Bölgesi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Kırıkkale'de kurulacak Silah Organize Sanayi Bölgesi Türkiye'de ilk olacak" dedi.

Atalay, Kırıkkale Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, Kırıkkale'nin silah sanayiyle ve Makine Kimya Endüstrisi ile kurulmuş bir şehir olduğunu söyledi.

Kırıkkale'de kurulacak Silah Organize Sanayi Bölgesi'nin Türkiye'de ilk olacağını açıklayan Atalay, "Dolayısıyla Türkiye’nin ilk Silah Organize Sanayisi'nin Kırıkkale’de olmasını çok önemli görüyoruz. Bununla ilgili bütün çalışmalar verimli gidiyor. Şu anda arazi tahsisi yapıldı. Barut Fabrikası'nın orada 500-600 dönümlük Makine Kimya Endüstrisi arazisinin yeni organize sanayisine tahsisi Bakanlar Kurulu kararıyla çıkarıldı. Şu anda ÇED raporu gibi bazı formaliteler tamamlanıyor. Burası hem Makine Kimya Endüstrisi hem de Savunma Sanayi Müsteşarlığının ortaklığında olacak. Bir anlamda işverenler bu sanayiyi kuruyorlar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Atalay ve Vali Ali Kolat, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasının açılışını yaptı.

Atalay ve beraberindekiler Makine Kimya Endüstrisi alt yüklenicileri tarafından yapılan silah parçaları sergisini açtı ve yetkililerden bilgi aldı.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)KIRIKKALE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başbakan, Yardımcısı, Beşir, Atalay, "Kırıkkalede, kurulacak, Silah, Organize, S
Yorumlar
Haber Yazılımı