Haber Detayı
10 Haziran 2013 - Pazartesi 10:51 Bu haber 1237 kez okundu
 
Kent Tiyatrosu Perde Dedi
Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yaz ayı boyunca perdelerini açık tutacak. Kent Tiyatrosu Haziran ayı içerisinde her cumartesi Anton Çheov’un iki oyununu sahneliyor.
Belediye Haberleri Haberi
Kent Tiyatrosu Perde Dedi

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yaz ayı boyunca perdelerini açık tutacak. Kent Tiyatrosu Haziran ayı içerisinde her cumartesi Anton Çheov’un iki oyununu sahneliyor. İkisi de komedi tarzında olan oyunlardan ilki ‘Ayı’ isimli oyun. Oyunda, Bayan Elena Ivanovna Popova ile alacaklı olarak kapıya dayanan Grigori Smirnov arasındaki diyaloglardan oluşuyor ve Smirnov’un kendisini ayıya benzeten Bayan Elena’ya düelloları esnasında âşık olmasıyla ortaya çıkan komik durum anlatılıyor. Kent Tiyatrosu’nun sahnelediği bir diğer oyun da ‘Bir Evlenme Teklifi’ adlı oyun. Natalia’ya evlenme teklifi etmek üzere olan Lomov, evlenme teklifi esnasında kendisini bir türlü içinden çıkamadığı birbirinden alakasız hikayeleri anlatırken bulmasını konu alıyor.

 Kent Tiyatrosu Ramazanda da Sahnede Olacak

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Ramazan ayında da tiyatro severlerle buluşacak. Kent Tiyatrosu Ramazan Ayı’na özel olarak Ahmet Vefik Paşa’nın ‘Meraki’ (Hastalık Hastası) adlı oyununu ve orta oyunu sahneleyecek. Komedi tarzında olacak oyunlarda 15 oyuncu görev alacak. Oyunlar her cumartesi Muhsin Ertuğrul sahnesinde perde diyecek. 

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Kent, Tiyatrosu, yaz, ayı, boyunca, perdelerini, açık, tutaca
Yorumlar
Haber Yazılımı