Haber Detayı
17 Haziran 2013 - Pazartesi 10:09 Bu haber 1169 kez okundu
 
KEÇİÖREN SOSYAL PAYLAŞIM MAĞAZASI'NA YOĞUN İLGİ
Belediye Haberleri Haberi
KEÇİÖREN SOSYAL PAYLAŞIM MAĞAZASI'NA YOĞUN İLGİ

“Paylaşmak Güzeldir” sloganıyla yola çıkan Keçiören Belediyesi, Sosyal Paylaşım Mağazası aracılığıyla binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü.

Sosyal Paylaşım Mağazası, günlük temel ihtiyaçlarının tamamını veya büyük bir kısmını karşılayacak yeterli gelire sahip olmayan ihtiyaç sahipleri göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Mağazada elbiseden ayakkabıya, çantadan paltoya, gömlekten kravata, 7’den 70’e her yaşa yönelik muhtelif birinci el giyim eşyaları yer alıyor. İhtiyaç sahibi Keçiörenlilere, tezgahların pırıl pırıl düzenlendiği, ferah ve temiz bir mağaza ortamında gezerek, beğenerek, seçerek alışveriş yapabilme imkanı tanınıyor. Mağazada, ihtiyaç sahibi insanları rahatlatan, güçlü hissettiren ve güven veren bir atmosfer oluşturulmasına özen gösteriliyor. 

 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ 

Keçiören Belediyesi ekipleri, Sosyal Paylaşım Mağazası için müracaat eden vatandaşların evlerine giderek ihtiyaç tespiti yapıyor. Daha sonra bu vatandaşlar giysi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Sosyal Paylaşım Mağazası’na yönlendiriliyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği sosyal yardım hizmetlerine büyük önem verdiklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Amacımız yoksullukla mücadele sürecinde etkin bir rol almak, rehberlik ve öncülük yapmak, ihtiyaç sahiplerine belediyenin dost elini uzatmaktır. Sosyal Paylaşım Mağazamız, ihtiyaç sahibi birçok Keçiörenliye destek olmaya devam edecektir” diye konuştu. 

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı