Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 18:02 Bu haber 1327 kez okundu
 
KAZ DAĞLARI İÇİN KANADA'DA EYLEM YAPTILAR
Kanada'da Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazılı dövizlerle Kaz Dağlarındaki katliama karşı mücadele.ettiler...
Gündem Haberi
KAZ DAĞLARI İÇİN KANADA'DA EYLEM YAPTILAR

Kaz Dağları’ndaki katliama karşı eylemler bu kez de Emperyalist Alamos Şirketi’nin anavatanına, Kanada’ya taşındı.Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazılı dövizler dikkat çekti. 

 

 

Kanada Montreal’de bir araya gelen yurttaşlar “Kanada Kaz Dağlarıyla Dayanışma Grubu” adıyla bir oluşuma gittiler. Oluşumun aldığı karar sonucunda 16 Ağustos 2019, Cuma günü Saat 17.45’te Ste-Catherine / Atwater köşesinde bulunan “Square Cabot alanında başlayacak bir basın açıklaması ve protesto yürüyüşü düzenlendi. Eyleme, organizasyona katkı sağlayan Quebec Barış Hareketi; Kanada ve Yunanistan Komünist Partileri (CPC, KKE), Halkın Kurtuluş Partisi, TKP ve Montreal Yunan İşçileri Derneği başta olmak üzere çeşitli örgütler de destek verdi.

 

Eylemde basın açıklaması hem İngilizce, hem Fransızca olara okundu. Eylem sırasında Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazılı dövizler taşındı.

 

 Öte yandan, Ottawa'daki yurttaşlar cuma sabahından pazara akşamına kadar parlemento önünde eylem düzenliyorlar. Önümüzdeki haftalarda, Toronto ve Vancouver'da da Türkiye'deki çevre direnişine destek ve Kanada kamuoyunu bilinçlendirme etkinlikleri yapılacak. Özellikle Toronto'daki Alamos şirket merkezi önünde düzenlenecek eyleme kitlesel katılım bekleniyor.

 

WhatsApp Image 2019-08-17 at 12.37.46.jpeg
WhatsApp Image 2019-08-17 at 12.37.47 (4).jpeg

 

ARTUKLU HABER AJANSI 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KAZ, DAĞLARI, İÇİN, KANADA'DA, EYLEM, YAPTILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı