Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:34 Bu haber 12384 kez okundu
 
Kadın İllüstrasyon Resim Sergisi
Kadın İllüstrasyon isimli resim sergisinin açılışı Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız tarafından yapılırken, sergiye birbirinden anlamlı ve güzel eserleri ile katkıda bulunan öğrenciler teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.
Kültür ve Sanat Haberi
Kadın İllüstrasyon Resim Sergisi

Kadın İllüstrasyon isimli resim sergisinin açılışı Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız tarafından yapılırken, sergiye  birbirinden anlamlı ve güzel eserleri ile katkıda bulunan öğrenciler teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

 

Menteşe Kaymakamlığı yeni hizmet binasında yine Menteşe İlçesinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerin eserlerinin sergilenmesine devam ediliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Özel Final Eğitim Kurumlarında ve anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim öğretimlerini sürdürmekte olan öğrencilerin eserlerinden oluşan; ''Öğrencilerin Atatürk Sevgisi'' ve  ''Canım Öğretmenim'' isimli resim sergileri Kaymakamlık Binasında  açılarak eserler vatandaşların beğenisine sunulmuştu.  Bu kez de  Muğla Özel Yönelt Kolejinde eğitim ve öğretimlerini sürdürmekte olan  öğrencilerin ''Kadına Şiddete Sıfır Tölerans'' sloganı ile hazırladıkları resim eserleri  sergilendi.

 

 Menteşe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Özelt Yönelt Koleji koordinesinde Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı  ile ortaklaşa düzenlenen ''Kadın İllüstrasyon '' isimli resim sergisinin açılışını Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız yaptı. Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ‘ın,  İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek ‘in,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ‘nın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Eylen Terzi ve Muhammer Cihan 'ın, Menteşe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Batuhan Mavi 'nin,  Muğla Özel Yönelt Koleji  Yöneticileri Ferudun Öztürk,  Orhan Boyacı ve Selahi Çolak 'ın da katıldığı resim sergisinde sergilenen eserler büyük beğeni topladı. Hatıra fotoğraflarının da çektirildiği sergi sonrasında davetliler ve öğrenciler için Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kokteyl hazırlandı. Serginin açılış töreni  esnasında müzik öğretmeni Şeyda Çakanşimşek ve öğrencisi tarafından katılımcılara fülüt ve gitar dinletisi sunuldu.

 

Ayrıca  sergiye  birbirinden anlamlı ve güzel resim eserleri ile katkıda bulunan öğrencilere teşekkür belgeleri Kaymakam Caner Yıldız ve katılımcılar tarafından takdim edildi.

 

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız yaptığı konuşmada;  Menteşe İlçesinde eğitim ve öğretimlerini sürdürmekte olan öğrencilerin en iyi şekilde eğitimlerini almaları için devletimizin tüm imkanlarının bundan önce olduğu gibi bundan sonra da seferber edileceğini belirtti. Öğrencilerin sanata olan ilgilerinin en üst seviyelere çekilmesi amacıyla benzer etkinliklere önem verdiklerini de söyleyen Kaymakam Yıldız,  2019 – 2020 eğitim ve öğretim döneminde bugüne kadar her hangi bir istenilmeyen olay yaşanmadığını belirterek, bundan sonra da yaşanmaması için gerekli çalışmaların planlanarak uygulanmasına devam edildiğini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MUĞLA-MENTEŞ

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kadın, İllüstrasyon, Resim, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı