Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 14:41 Bu haber 8700 kez okundu
 
KIZILTEPE KAYMAKAMININ EŞİ DİLEK ÇAM SEVGİLİLER GÜNÜNDE 77 YETİM ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ
Kızıltepe ilçe Kaymakamı ve /Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam tarafından 14 Şubat Sevgi Günü’nde ‘Sev, Sevindir Yetimi Güldür’ sloganı ile kadınlara özel çay programı düzenlendi.
Mardin Haberi
KIZILTEPE KAYMAKAMININ EŞİ DİLEK ÇAM SEVGİLİLER GÜNÜNDE 77 YETİM ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

Kızıltepe ilçe Kaymakamı ve /Belediye Başkan Vekili  Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam tarafından 14 Şubat Sevgi Günü’nde ‘Sev, Sevindir Yetimi Güldür’ sloganı ile kadınlara özel çay programı düzenlendi.

 

Kızıltepe ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili   Hüseyin Çam ve Eşi  Dilek Çam kendisine mektup yazan çocukların talebi üzerine harekete geçti. Dilek Çam; ''Sev, Sevindir Yetimi Güldür'' sloganı ile kadınlara özel çay programı düzenleyerek, yetim çocuklar için bağış toplanmasını sağladı. Kendisinden maddi ve manevi isteklerde bulunan çocukların çağrısına bir bağış toplama programı yaparak cevap veren Çam; toplanan bağışların çocukların isteklerine harcandığını vurguladı.

    

14 Şubat Sevgi Günü dedik bu özel günde yapılacak etkinlikler arasında en anlamlısı bize emanet edilen yavrularımızın hayalini gerçekleştirmek olduğuna inanarak böyle bir çalışma başlattık diyen Çam: “ Bu çalışma kapsamında yavrularımızdan hayallerine ve taleplerine dair mektup istedik. Önceliğimiz maddi durumu iyi olmayan yavrularımızdı. Aldığımız mektupları çalışma arkadaşlarımla birlikte değerlendirerek hafta içerisinde yavrularımızın hayallerini gerçekleştirdik. 5 yavrumuza genç odası, 10 yavrumuza tablet, bir telefon, 3 adet bisiklet, gitar, bağlama, televizyon, 2 çalışma masası, bir fırın, çocuklarımızın servis ücretleri, nakdi yardımlar, yardımcı kaynaklar ve okul harçlıkları olmak üzere toplada 77 yavrumuza dokunduk. Onların gözlerindeki mutluluğa yaşadıkları heyecana ortak olmak tarif edilemez bir mutluluktu. Sizler almış olduğunuz her bir biletle çocuklarımızın mutluluğuna ortak oldunuz. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.

 

Programda konuklar müzik ve birbirinden eğlenceli yarışmalar ile doyasıya eğlendi. Yarışmacılara hediyeler verildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, KAYMAKAMININ, EŞİ, DİLEK, ÇAM, SEVGİLİLER, GÜNÜNDE, 77, YETİM, ÇOCUĞU, SEVİNDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı