Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 12:29 Bu haber 1323 kez okundu
 
KIZILTEPE BELEDİYE MECLİSİNDEN ENGELSİZ YAŞAM PARKI İÇİN İLK ADIM
Kızıltepe Belediyesi Meclisinin Haziran ayı Meclis Gündeminin olağan toplantısının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonunda başladı.
Mardin Haberi
KIZILTEPE BELEDİYE MECLİSİNDEN  ENGELSİZ YAŞAM PARKI  İÇİN İLK ADIM

Kızıltepe Belediyesi Meclisinin Haziran ayı Meclis Gündeminin olağan toplantısının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonunda başladı.

 

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, tüm belediye meclis üyeleri hazır bulundu. Meclis toplantısı başlamadan önce Kızıltepe Belediye  Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, tüm meclis üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak, iyi niyet dileklerinde bulundu. Meclis gündemi açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından gündem maddeleri ele alındı.

 

Meclis gündeminde, Kızıltepe ilçesi sınırları içerisinde engelli vatandaşlar için Engelsiz Yaşam Parkı’nın yapılmasının komisyona gönderilmesi için yapılan oylama oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bir diğer gündem maddesi ise, kayyum tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan ve isimleri değiştirilen 4 parka yeniden isim verilmesi Ekoloji ve Trafik Komisyonu’nda görüşülmek üzere oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Toplantıda, mahalle ayrımı konulu vatandaşların talebi ve imar plan değişikliği maddeleri de ele alındı. Meclis toplantısı bir sonraki birleşimde devam etmesi  kararı alınarak, sonlandırıldı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, BELEDİYE, MECLİSİNDEN, , ENGELSİZ, YAŞAM, PARKI, , İÇİN, İLK, ADIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı