Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 21:47 Bu haber 886 kez okundu
 
İYİ PARTİ MARDİN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINDAN 19 MAYIS MESAJI
İYİ Parti Mardin il Gençlik Kolları Mardin il Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
- Haberi
İYİ PARTİ MARDİN  GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINDAN   19 MAYIS MESAJI

İYİ Parti Mardin il Gençlik Kolları Mardin il Başkanlığı   19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. 

 

İYİ Parti Mardin İl Gençlik kolları başkanlığınca yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

 

“101 yıl önce bugün, Samsun’da bir bağımsızlık meşalesi yakıldı ve tüm yurdumuzu aydınlattı!

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca, inancın ise ‘Kurtuluş’a dönüştüğü tarihtir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet edilmiştir ve ülkemizin geleceği, kendini her anlamda çok iyi yetiştirmiş gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabilecektir.

Gençlerimize güveniyor ve her geçen gün daha da güçlenen bir Türkiye’de, 101 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini layıkıyla geleceğe taşıyacaklarına inanıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin; ahlaklı, erdemli, bilgili ve vatansever bireyler olarak yetişmelerini sağlamak boynumuzun borcudur. Her zaman her yerde destekçileri olacak ve onların başarılarıyla iftihar edeceğiz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı yürekten kutluyor, bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Milli mücadele ruhuna sahip, aklı hür, vicdanı hür gençlerimizi en kalbi duygularımla kucaklıyor ve selamlıyorum. “Denildi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İYİ, PARTİ, MARDİN, , GENÇLİK, KOLLARI, BAŞKANLIĞINDAN, , , 19, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı