Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 12:53 Bu haber 2103 kez okundu
 
İPEKYOL GM’DE SINAV KAYGISI BAŞARI VE MOTİVASYON SEMİNERİ
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bağlı olarak hizmetlerine devam eden İpekyol Gençlik Merkezi yaklaşan YGS sınavı öncesi sınav kaygısı, başarı ve motivasyon konulu seminer düzenledi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
İPEKYOL GM’DE SINAV KAYGISI BAŞARI  VE MOTİVASYON SEMİNERİ

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bağlı olarak hizmetlerine devam eden İpekyol Gençlik Merkezi yaklaşan YGS sınavı öncesi sınav kaygısı, başarı ve motivasyon konulu seminer düzenledi. Şanlıurfa Haliliye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün yetkilileri tarafından verilen seminere İpekyol Gençlik Merkezine kayıtlı kursiyerler ve yıl boyu sınavlara hazırlanan ve Gençlik Merkezi kütüphanesinden istifade eden  gençler katıldı.

 

Seminer hakkında açıklama yapan İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; 22-23 Haziran 2019 tarihinde ülkemizde yapılacak YGS sınavı ve daha ilerdeki sınavlara daha motive ve başarılı olmaları adına Gençlik Merkezimize kayıtlı gençler ve özellikle kütüphanemize gelip kış döneminde gece 24.00’ e kadar Ramazan ayında ise sahura kadar çalışan ve arada stres atmak isteyip masa tenisi, satranç ve langırt oynayan gençlerimizin sınavlarda daha başarılı olmaları noktasında bugün Şanlıurfa Haliliye Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile birlikte bugün Sınav Kaygısı Başarı  ve Motivasyon seminerini düzenledik.

 

Seminerde Sınav kaygısı, sınav kaygısını yenme, başarılı olma ve motivasyon konularına değinilerek sınav kaygısı nedir? sınav öncesi neler yapılabilir? Sınavlara nasıl hazırlanmalıyız? gibi konularda bilgiler verildi. Sınav belki çok şey olabilir ama unutulmasın ki herşey  değildir. Sınav dünyanın sonu değil keşke demek yerine bir daha ki sefere deyin kendinize güvenin planlı ve düzenli çalışarak başarılı olabilirsiniz. Sınav denince aklımıza ilk gelen nedir? Korku, endişe, heyecan, başarabilirmiyim düşüncesi gibi durumlar aklımıza ilk olarak gelmektedir. Aslında orta düzeyde kaygı normal bir durumdur. Ancak bu kaygı aşırıya kaçarsa o zaman duygu, beden, zihin ve ruh sağlığına zarar vermektedir.Ayrıca günlük hayatımızı sekteye uğratmakta bütün işlerimizi yapmamızı engellemektedir. Denildi.

 

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur;; Gençlik Merkezlerinde her gün farklı çalışma ve aktivitelerle hizmet vermeye devam ediyoruz. Bugün gençlere kaygı, motivasyon ve başarı  noktasında neler yapılması gerektiği ile ilgili seminer verildi her zaman gençlerimizin yanındayız gençlerimizin gençlik merkezleri ve diğer hizmetlerden faydalanmasını istiyoruz. Her türlü kurs, ders ve atölye çalışmalarının yanında yine gençlerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına çok çeşitli seminerler yaptıklarını bugünde yine gençlerimize yönelik gelecekte kendilerine hayatlarında yön verebilecek alışkanlıklar kazandırmak istiyoruz. Gençlerimize sınavlarda başarılar diliyorum. Seminerin gerçekleşmesinde emeği geçen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Haliliye Rehberlik Araştırma Müdürü Ömer HEBEŞ ve personellerine teşekkür ediyorum. Dedi.

 

Programa sonunda görüşlerini aldığımız öğrenciler seminerin çok faydalı geçtiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ŞANLIURFA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İPEKYOL, GM’DE, SINAV, KAYGISI, BAŞARI, , VE, MOTİVASYON, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı