Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 19:32 Bu haber 8519 kez okundu
 
İLK,ORTA VE LİSELER 1HAFTA,ÜNİVERSİTELER 3 HAFTA SÜRE İLE EĞİTİME KAPATILDIı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan resmia çıklamaya göre Türkiye'de tüm okullar hafta başından itibaren(16 Mart 2020) tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek.
Gündem Haberi
İLK,ORTA VE LİSELER 1HAFTA,ÜNİVERSİTELER 3 HAFTA SÜRE İLE EĞİTİME KAPATILDIı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Korona Virüs’e (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıya başkanlık etti.

 

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyeleri katıldı.

 

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın  Türkiye'de tüm okulların  hafta başından itibaren(16 Mart 2020) tarihinden itibaren 1 haftasüre ile  tatil edileceğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan resmi açıklamada korona virüs'e önlem olarak 16 Mart tarihinden itibaren Tümokullar 1 Hafta tatil edilecek.İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilecek. Daha sonra 23 mart itibarıyla da uzaktan eğitimle öğrencilerimizin eğitimine devam etmeleri sağlanacak.Üniversiteler ise  16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta tatil edilecek.

 

Tüm spor misabakaları seyircisiz oynanacak,Spor Müsabakaları 30Nisan tarihine kadar seyircisisz oynanaması kararı alındı.Kamu görevlilerinin Yurt dışına çıkışları izne tabi olacak.

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İLK,ORTA, VE, LİSELER, 1HAFTA,ÜNİVERSİTELER, 3, HAFTA, SÜRE, İLE, EĞİTİME, KAPATILDIı,
Yorumlar
Haber Yazılımı