Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 08:26 Bu haber 1850 kez okundu
 
İl Müdürü Suat Kenç'in 20 Kasım Dünya Çocuklar Günü Mesajı
Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.
- Haberi
İl Müdürü Suat Kenç'in 20 Kasım Dünya Çocuklar Günü Mesajı

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Kenç yayınladığı mesaj da “ Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı ve umut ışığıdır. Her çocuk, eğitim ve sağlık başta olmak üzere tüm imkânlardan yararlanma ve hayatın güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Dünya çocuklarının yaşadığı kötü şartları ortadan kaldırmak ve onlara daha iyi bir hayat sağlamak amacıyla hazırlanan "Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi", BM Genel Kurulu'nda 20 Kasım 1989 günü kabul edilmiş ve hiçbir ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralayarak güvence altına almıştır” ifadelerini kullandı.


“İlk İmza Atan Ülkelerden Biri Türkiye”

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç “Bu sözleşmeyi hazırlayan taraf ülkeler çocuğun mutluluk, sevgi ve anlayışın hâkim olduğu bir aile ortamında büyümesinin gerekliliğini kabul etmişlerdir. Ayrıca çocuğun her yönüyle hayata hazırlanmasının; özellikle de barış, hoşgörü ve dayanışma ruhuyla yetiştirilmesinin gerekliliğini vurgulamışlardır. Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne imza atan ilk ülkelerden biri olan Türkiye çocuklara büyük önem vermektedir. 23 Nisan’ın çocuklara hediye edilmesi ve bu günün hâlen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun en anlamlı göstergesidir. Çocuklarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor ve Dünya Çocuk Hakları Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum” diye kaydetti.

 

 

ARTUKLU HABER  AJANSI-ELAZIĞ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İl, Müdürü, Suat, Kenç'in, 20, Kasım, Dünya, Çocuklar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı