Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 18:00 Bu haber 2576 kez okundu
 
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU''PKK/YPG MARDİN'E 300 HAVAN SALDIRISINDA BULUNDU''
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin'e geldi.Bakan Soylu dün PKK/YPG Terör gruplarının Mardin'in Nusaybin ilçesine yaptığı Havan ve Roketatar saldırısı sırasında yaralanan sivil vatandaşları Nusaybin Devlet Hastanesine ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Mardin Haberi
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU''PKK/YPG MARDİN'E 300 HAVAN SALDIRISINDA BULUNDU''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin'e geldi.Bakan Soylu dün  PKK/YPG Terör gruplarının Mardin'in Nusaybin ilçesine yaptığı Havan ve Roketatar saldırısı sırasında yaralanan sivil vatandaşları Nusaybin  Devlet Hastanesine ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Nusaybin ilçesinde Basın Mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.Bakan Soylu  burada bir basın mensubunun sorduğu ''Sayın Bakanım Devletin burada vatandaşın yanında olması çok önemli,fakat halkı kaosa sürüklemek için,YPG ve yandaşları tarafından  Devletin bu bombaları atatığı iddia ediliyor.Gazetecilerin burada haber yapması engelleniyor''.,Bu konuda ne düşünüyorsunuz? sorusu üzerine Bakan Süleyman Soylu  şunları söyledi;'' Terör örgütü bu coğtrafyaya çok bedel ödetti.Şimdi aynı yalanlarla  bu bedli ödetmeye çalışıyor.Burada havan karşı taraftan Kamışlıdan geliyor ve yaklaşık Mardin'e 300'ün üzerinde havan mermisi düştü. Karşıdan, Kamışlı'dan, Nusaybin ağırlıklı olmak kaydıyla. Özellikle sivil hedefleri gözetiyorlar. Sivillere çok ahlaksızca ve çok insafsızca karşıdan neler yapıldığını görüyoruz. Özellikle çocuk parklarından, hastanelerden, okulların ve çarşı içerisine atarak onların oradan takip edilmesini engellemeye çalışıyorlar.Terör ötgütü bu yalan ve tezviratlarla bu coğrafyayı buradaki insanları,kardeşlerimizi yıllardır,malesef istismar gayreti içerisindeler.Bu istiamara müsaade edilmeyecek bunu tekrar söylüyorum.burada yaşayan Kürt kardeşlerimize çok bedel ödettiler,ama artık bedel ödetemeyecekler." dedi  

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İÇİŞLERİ, BAKANI, SÜLEYMAN, SOYLU''PKK/YPG, MARDİN'E, 300, HAVAN, SALDIRISINDA, BULUNDU'',
Yorumlar
Haber Yazılımı