Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 14:02 Bu haber 9056 kez okundu
 
İBRAHİM TATLISES DOĞDUĞU MAHALLEYİ ZİYARET ETTİ
Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte yıllar sonra doğduğu mahalleyi ziyaret etti.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
İBRAHİM TATLISES DOĞDUĞU MAHALLEYİ ZİYARET ETTİ

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte yıllar sonra  doğduğu  mahalleyi ziyaret etti.

 

Mahalle sakinleri ile hasret gideren Sanatçı Tatlıses, doğduğu evin müzeye dönüştürülmesi kararını veren tüm yetkililere teşekkür etti.

Sanatçı İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa ziyaretlerine doğduğu mahalleyi ziyaret ile devam etti. Haliliye ilçe sınırları içerisinde yer alan Hızmalı Mahallesi 62. Sokaktaki doğduğu evine giderek mahalle sakinleri ile hasret gideren Sanatçı Tatlıses, "17 yaşıma kadar burada yaşadım. İbrahim Tatlıses’in tanındığı yer yerde merak var. Gelin bu adam mağarada doğdu. Bu hale geldi. Allah’ın mucizesi diyelim. Benim en büyük arzum. Burayı açmak ve burayı turizme kazandırmak, Urfa’ya turist yağdırmak. Tanındığım yer yerden buraya insanlar buraya gelir" diye konuştu.

 

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise “Sayın Tatlıses’in Urfa için tartışılma bir değer olduğu hepimizin kabulüdür. İbrahim Bey Urfa’ya geldi doğduğu yeri görmek istiyordu. Sağ olsun Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat çok önceden çalışmalar başlatıp, İbrahim Tatlıses’in doğduğu evi ve mağarayı ortaya çıkarmak için temaslarda bulundu. Tahmin ediyorum bazı resmi prosedürler var bunlar tamamlandıktan sonra İbrahim beyin doğdu mağara insanların görüşüne açılacak” dedi.

 

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Canpolat da “Sayın İbrahim Tatlıses Urfa için bir onur, tanıtım ve turizm anlamında Urfa’nın gurur vesilesi. Sayın İbrahim Tatlıses’in en büyük özelliği geçmişini geldiği yeri, doğduğu evi, doğduğu mağarayı ve arkadaşlarını hiç unutmamasıdır. Ahde vefa gösterdi. Bu özellikler onu ayakta tutan en büyük özellikleridir. Bu manada biz kendisi ile İstanbul’da görüştük. Haliliye ilçemizin Hızmalı mahallesini anımsadı. Bizlere doğduğum mağarayı turizme kazandıralım demesiyle, bizlerde Sayın İbrahim Tatlıses’in doğduğu ve 17 yaşına kadar yaşadığı bu evi, mağarayı restore ederek ve her adımında da Sayın Tatlıses ile birlikte çalışarak milletimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ŞANLIURFA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İBRAHİM, TATLISES, DOĞDUĞU, MAHALLEYİ, ZİYARET, ETTİ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı